5 spôsobov, ako „vyliečiť“ váš vzťah po vážnej výmene názorov

V každom vzťahu sa z času na čas vyskytujú hádky a nezhody. Mali by ste však vedieť pracovať na svojich chybách.

Vybuchli ste sa a povedali si toho toľko, že váš vzťah je teraz na pokraji kolapsu. Táto situácia však ešte nič neznamená a stále môžete dosiahnuť zmierenie.

Musíte však byť pripravení počuť nepríjemnú pravdu a prevziať zodpovednosť.

Takto vyzerá stratégia skladajúca sa z 5 bodov, ktorá vám pomôže ″ vyliečiť ″ váš vzťah.

  1. Zamyslite sa nad dôvodmi hádky

Áno, v ťažkých situáciách to vo vás vrie a mozog nefunguje podľa očakávania. To zvyčajne vedie k tomu, že slová a činy naberú nečakané obrátky a koniec vzťahu je na svete.

Emocionálne násilie spôsobuje rovnako veľké problémy ako to fyzické. Preto je dôležité porozumieť dôvodom takéhoto správania, aby ste mohli konflikt čo rýchlejšie vyriešiť.

 

  1. Priestor

Ak žijete spolu, trávte čas v rôznych miestnostiach vášho príbytku. Dajte svojmu partnerovi určitý osobný priestor, aby dokázal vyventilovať svoj stres.

Ale v prípade, že sa váš partner rozhodne presťahovať do iného bytu, nedobiedzajte za ním a rešpektujte jeho rozhodnutie.

  1. Hovorte a počúvajte

Ďalším krokom je pokojná konverzácia. Pamätajte, že by ste mali viesť dialóg a hlavnou vecou je vypočuť si partnera.

Bolí vás to oboch. Nedovoľte, aby sa váš rozhovor opäť prerástol do hádky. Ovládanie svojich emócií je kľúčom k upevneniu vzťahov.

Pokúste sa vyjadriť svoje pocity a ponúknuť kompromis, ktorý by vyhovoval vám obom.

 

  1. Ujasnite si navzájom vaše pocity

Možno ste na seba počas hádky vykrikovali, že sa nenávidíte, ale nie je to pravda. Nastal čas sa ospravedlniť za tieto slová.

To neznamená robiť niečo nezvyčajné. Pohľadnice, kvety či malé prekvapenie bude stačiť. Prostredníctvom toho môžete vyjadriť, čo skutočne cítite.

 

  1. Poučte sa

Nechajte minulosť v minulosti, ale poučte sa zo svojich chýb. V prípade, že by sa niečo podobné zopakovalo aj v budúcnosti, pokúste sa takúto situáciu nezhoršovať.

Ako ste na tom v riešení hádok vy?

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5 spôsobov, ako „vyliečiť“ váš vzťah po vážnej výmene názorov”