Ak chcete zachrániť svet, vegánstvo nie je cesta

S vegánstvo sa v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece.

Vyšlo už mnoho dokumentárnych filmov, ktoré ukazujú všetky hriechy mliekarenského a mäsového priemyslu a nútia ľudí, aby tieto výrobky vypustili a prešli na rastlinné potraviny.

Avšak vegánstvo nie je východiskom z tejto situácie.

Namiesto vzdania sa určitých potravín je najlepšie podporovať udržateľné formy výroby mäsa a mlieka.

Isabella Threeová, výskumníčka a spisovateľka, sa spolu so svojím manželom, ochrancom Charliem Burrellom, rozhodla zdieľať svoje vlastné skúsenosti v tejto oblasti.

V roku 2000 premiestnili farmu na plochu 1 400 hektárov, kde sa venovali intenzívnej pastve.

19 rokov bojovali za ziskovosť podniku bez použitia pesticídov a hormónov pre zvieratá.

Ich zvieratá žijú po celý rok vonku. majú veľa jedla, nepotrebujú ďalšie jedlo. Hovädzí dobytok a jelene sa pasú na poliach, potulujú sa medzi kríkmi a stromami.

Prirodzený systém pasenia nielen pomáha životnému prostrediu, ale tiež zaručuje zdravý život zvierat, a naopak produkuje mäso, ktoré je dobré pre ľudí.

Je bohaté na beta-karotén, vápnik, selén, horčík a draslík, ako aj na vitamíny E a B a konjugovanú kyselinu linolovú (CLA) – silný antikarcinogén.

Okrem toho, vegánstvo nie je šetrné k životnému prostrediu.

Zvýšený dopyt po vegánskych výrobkoch vedie k tomu, že na pestovanie plodín vo väčšom rozsahu používajú špeciálne chemické prísady, ktoré znečisťujú planétu.

Naša ekológia sa rozvinula spolu s veľkými bylinožravcami. Ich vzájomné pôsobenie s prostredím podporuje životné prostredie.

Nepredstierajte, že všetky problémy sa vyriešia iba odmietaním mäsa a mliečnych výrobkov.

Namiesto toho musíte prevziať zodpovednosť a začať so zmenami globálneho charakteru.

Aký je váš  názor?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak chcete zachrániť svet, vegánstvo nie je cesta”