Ak chcete zachrániť svet, vegánstvo nie je cesta

S vegánstvo sa v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece.

Vyšlo už mnoho dokumentárnych filmov, ktoré ukazujú všetky hriechy mliekarenského a mäsového priemyslu a nútia ľudí, aby tieto výrobky vypustili a prešli na rastlinné potraviny.

Avšak vegánstvo nie je východiskom z tejto situácie.

Namiesto vzdania sa určitých potravín je najlepšie podporovať udržateľné formy výroby mäsa a mlieka.

Isabella Threeová, výskumníčka a spisovateľka, sa spolu so svojím manželom, ochrancom Charliem Burrellom, rozhodla zdieľať svoje vlastné skúsenosti v tejto oblasti.

V roku 2000 premiestnili farmu na plochu 1 400 hektárov, kde sa venovali intenzívnej pastve.

19 rokov bojovali za ziskovosť podniku bez použitia pesticídov a hormónov pre zvieratá.

Ich zvieratá žijú po celý rok vonku. majú veľa jedla, nepotrebujú ďalšie jedlo. Hovädzí dobytok a jelene sa pasú na poliach, potulujú sa medzi kríkmi a stromami.

Prirodzený systém pasenia nielen pomáha životnému prostrediu, ale tiež zaručuje zdravý život zvierat, a naopak produkuje mäso, ktoré je dobré pre ľudí.

Je bohaté na beta-karotén, vápnik, selén, horčík a draslík, ako aj na vitamíny E a B a konjugovanú kyselinu linolovú (CLA) – silný antikarcinogén.

Okrem toho, vegánstvo nie je šetrné k životnému prostrediu.

Zvýšený dopyt po vegánskych výrobkoch vedie k tomu, že na pestovanie plodín vo väčšom rozsahu používajú špeciálne chemické prísady, ktoré znečisťujú planétu.

Naša ekológia sa rozvinula spolu s veľkými bylinožravcami. Ich vzájomné pôsobenie s prostredím podporuje životné prostredie.

Nepredstierajte, že všetky problémy sa vyriešia iba odmietaním mäsa a mliečnych výrobkov.

Namiesto toho musíte prevziať zodpovednosť a začať so zmenami globálneho charakteru.

Aký je váš  názor?