Dojemný animovaný príbeh o otcovi, ktorý sa účí česať vlasy, sa vám bude zaručene páčiť

Filmové štúdium Sony Pictures vydalo nádherný animovaný príbeh s názvom Hair Love. Príbeh opisuje otca, ktorý sa snaží upraviť bujné vlasy svojej dcéry po prvý raz v živote. Príbeh končí dojímavým záverom a náučnou pointou.

Scenár k jedinečnému animovanému filmy vymselel Matthew A. Cherry, bývalý hráč amerického futbalu. Matthew prezradil, že námet vymyslel z dôvodu, že chcel vidieť mladú afroamerickú rodinu v animovanom filme. Skôr ako vznikla samotná rozprávka, vydaná bola kniha, ktorú ilustrovala Vashti Harrison.

Great news! Our #HairLove short film is dropping online tomorrow at 6a PST. See you then. @hairlovemovie @sonyanimation #ForYourConsideration

851 Likes, 21 Comments – Hair Love (@hairlovemovie) on Instagram: „Great news! Our #HairLove short film is dropping online tomorrow at 6a PST. See you then….“

Portál Bored Panda informoval, že Matthew na realizáciu firmu nemal dostatok finančných prostriedkov a preto vytvoril kampaň na platforme Kickstarter. Celková suma, ktorú sa mu podarilo vyzbierať predstavuje 284-tisíc dolárov. Jedným z ľudí, ktorí na produkciu filmu prispeli bol aj Bruce Smith, ktorého námet nadchol natoľko, že sa nakoniec podieľal aj na samotnej produkcii. K produkcii sa pridal aj animátor spoločnosti Pixar Everett Downing Jr. 

Catch #HairLove in front of @angrybirdsmovie starting next Tuesday in theaters everywhere. Meet Stephen & Zuri.

2,303 Likes, 7 Comments – Hair Love (@hairlovemovie) on Instagram: „Catch #HairLove in front of @angrybirdsmovie starting next Tuesday in theaters everywhere. Meet…“

Animovaný film nebol produkovaný s cieľom zarobiť miliardy, o čom svedčí aj fakt, že je len „predskokan“ pri premietaní Angry Birds 2. Príbeh hovorí o malom dievčatku Zuri, ktorá si nevie poradiť so svojimi neposlušnými vlasmi dovtedy, kým nepožiada o pomoc svojho otca. Najprv má problém aj jej otec, ktorý sa trápi so zvládnutím jej bujného afra, no nakoniec sa mu to podarí viac, ako očakávali. Celý príbeh pochopíte až vtedy, ked‘ si pozriete celú animovanú rozprávku .

Hair Love Short Film (Full) | Sony Pictures Animation

Hair Love, an animated short film from Matthew A. Cherry, tells the heartfelt story of an African American father learning to do his daughter’s hair for the first time. Directors: Matthew A. Cherry (Executive Producer, „BlacKkKlansman“) Everett Downing Jr. (Animator, „Up“) Bruce W.

Zdroj: noizz.aktuality.sk