Hromadná bitka má svojich obvinených. Sú nimi obyvatelia rómskeho pôvodu

Polícia Slovenskej republiky už niekoľko dní vyšetruje prípad brutálnej hromadnej bitky v obci Važec. Aj napriek veľkej kritike, s ktorou sa polícia stretla, vyšetrovanie zahájila ihned‘ po ohlásení napadnutia. O prípad sa verejnosť začala zaujímať až po zverejnení videa. Domnieky verejnosti, že polícia začala prípad riešiť až po medializácií, polícia ihned‘ vyvrátila.

Ako jeden z dôvodov nezverejnenia videa ešte 11.12.2019, polícia uviedla možnosť, že sa páchatelia zľaknú a nebudu spolupracovať pri vyšetrovaní. Celá bitka sa mala odohrať po tom, čo si rodičia malého dievčatka zastali vlastnú dcéru pred mužmi, ktorí ju obťažovali. Matka chytila jedného z chlapcov tak, že sa jej vyšmykol a padol na zem, pričom si udrel hlavu. Ten zmobilizoval susedov z osady, ktorí sa pustili do bitky s jej otcom a jeho bratom. Napadnutá bola napokon aj matka dievčatka.

Brutálny útok Rómov na Slovensku v liptovskej obci Važec.

V stredu 11. decembra 2019 v liptovskej obci Važec došlo krátko po obede k brutálnemu fyzickému napadnutiu mladého muža veľkou skupinou neprispôsobivých spoluobčanov. Keď napadnutý už len v bezvládnej polohe ležal na zemi, nasledovali kopance do celého tela, nevynímajúc hlavu. Následne bola napadnutá aj jeho manželka a brat.

Polícia pripad dôkladne vyšetrila a prišla s obvinením pre 8 mužov vo veku v rozmedzí 19 až 45 rokov. Obvinení majú byť z prečinu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví spáchaných formou spolupáchateľstva. Okrem spomínaných mužov je úbvinená aj 26 a 51-ročná žena z prečinu nebezpečného vyhrážania spáchaného formou spolupáchateľstva.

Polícia Slovenskej republiky k príspevku na sociálnej sieti napísala: ,

,SKVELÁ PRÁCA POLÍCIE V PRÍPADE BITKY Z VAŽCA: IDENTIFIKOVALI VŠETKÝCH „HRDINOV“, KTORÍ HROMADNE NAPADLI HASIČA AJ ŽENU. Policajti začali konať ihneď po príchode na miesto. Je nutné si uvedomiť, že policajná práca prináša v rôznych častiach Slovenskej republiky špecifiká s ohľadom na miesto spáchania skutku, podozrivé osoby a charakter okolia.

Prvoradou úlohou policajtov bolo identifikovať osoby, ktoré hasiča napadli. Netreba asi zvlášť písať, že na mieste činu sa po príchode polície nachádzalo niekoľko desiatok ľudí. Policajný vyšetrovateľ a operatívni pracovníci museli spárovať podozrivé osoby – na základe videa hľadali v osade osoby, ktoré to naozaj spáchali a to tak, aby svojou činnosťou tieto osoby nevarovali a tie by utiekli preč, alebo sa začali schovávať.“

Policia nezabudla spomenúť rýchlosť riešenia daného incidenti a v príspevku pochválila: ,,Rešpekt patrí tímu policajtov z Obvodného oddelenia PZ v Liptovskom Hrádku a PMJ Žilina, 3. čata z Liptovského Mikuláša.“

Polícia Slovenskej republiky

NIKDY NEVIEŠ, KTO SA POZERÁ! PREDSTAVUJEME NOVÚ POLICAJNÚ PREVENTÍVN… U KAMPAŇ Dnes sme na tlačovej besede predstavili novú preventívnu kampaň „Nikdy nevieš, kto sa pozerá!“. Kampaň je zameraná na to, aby varovala hlavne mladých ľudí, ale aj ostatných používateľov internetu, aby na sociálnych sieťach o sebe nezverejňovali súkromné informácie, prípadne ich neposielali cudzím osobám.

Zdroj: facebook, pravda.sk