Lucka zo Sľuku potrebuje pomoc. Jej telo nedokáže zregenerovať biele krvinky

Aj napriek tomu, že sa nezadržateľne blížia vianočné sviatky, množstvo ľudí prežíva obrovské trápenie a potrebujú pomoc práve v týchro dňoch. Pomoc potrebuje aj mladá, len 22 ročná tanečnica Sľuku, Lucia Zubrová. Lucia je momenálne hospitalizovaná a bojuje o život v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej na klinike hematológie a trasfuziológie v Bratislave. Jej mladé telo nezvláda zregenerovať biele krvinky.

Celá rodina, všetci priatelia a známi prosia všetkých Slovákov o pomoc pri darovaní bielych krviniek (granulocytov). Je potrebné, aby ste darovali krv, krvnej skupiny: 0, Rh Negativ. Ak sa tejto mladej slečne rozhodnete pomôcť, je dobré, ak sa najprv obrátite na:

Koordinátor darcov:

Michal Šándori
0905 888 210
[email protected]

Celý príspevok od Luckinej rodiny si môžete prečítať tu:

https://www.facebook.com/lukas.peter.kostal/posts/2797116423684816

Darovanie bielych krviniek je zdĺhavejšie ako samotné darovanie krvi. Základné podmienky pre darovanie bielych krniniek platia rovnako ako pri darovaní krvi. Môžete si ich prečítať na oficiálnej stránke Národnej transfúznej stanice.

Rodina uviedla v príspevku celý postup darovania, ktorý začína skontaktovaním sa s koordinátorom. Po dohode s ním sa dostavíte na Transfúznu Službu Ružinova v dohodnutom čase, kde sa bude konať odber vzorky krvi pre krvný obraz , virológie a krvnej skupiny. Darovanie prebieha aj nasledujúci deň, kedy sa darcovi podáva rastový faktor vo  fakultnej nemocnici UNB Antolská KHaT v Bratislave. Nasledujúci deň, 12 hodín po podaní rastového faktora v KHaT , budú darcovi odobrané biele krvinky (Granulocytov) aferetickým prístrojom v NTS Ružinov BA .

Zdroj: facebook

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lucka zo Sľuku potrebuje pomoc. Jej telo nedokáže zregenerovať biele krvinky”