Malé dievčatko sa začalo dusiť a jej otec volal 155! Keď v tom…

Len jednomesačná Laura sa pred pár dňami začala dusiť v momente, ked‘ bola doma len s jej otcom. Ten sa rozhodol zavolať záchrannú službu, pretože nevedel, čo má v takej situácii robiť. Vytočil číslo 155 a ozvala sa mu žena, ktorá nám opísala detaily tohoto incidentu.

Celá situácia nastala v jednej z mladých rodín v českom Břeclavsku. Malé dievčatko sa začalo dusiť zvratkami a otec v rýchlosti nevedel reagovať. Potreboval pomoc. Na linke 155 sa mu ozvala operátorka Kamila Bošáková.

Operátorka prezradila: “Bolo počuť, ako miminko poplakáva, ale potom prestalo. Došlo k zástave dychu. Musím pochváliť otecka, držal sa skvele a neprepadal panike. Urobil všetko, čo som mu povedala. Zvládol podľa mojich pokynov vypudzovací manéver aj masáž srdiečka.

Napokon dievčatko zachránil sám otec podľa inštrukcií operátorky. Po chvíľke začalo dieťa plakať a bolo jasné, že sa už nedusí. Následne dorazila aj záchranka, ktorá ju vzala do nemocnice kvôli ďalším potrebným vyšetreniam. Otec sa chcel operátorke poďakovať a tak napísal:“Veľmi by som chcel poďakovať pani dispečerke zo 155, ktorá mi pomohla zachrániť život mesačnej dcérky. Neviem, ako poďakovať. Ste 100 % profesionáli a som rád, že vás máme, ešte raz ďakujem.” K odkazu pripojil aj fotografiu jeho spokojnej zachránenej dcérky.

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Malé dievčatko sa začalo dusiť a jej otec volal 155! Keď v tom…”