Malé dievčatko sa začalo dusiť a jej otec volal 155! Keď v tom…

Len jednomesačná Laura sa pred pár dňami začala dusiť v momente, ked‘ bola doma len s jej otcom. Ten sa rozhodol zavolať záchrannú službu, pretože nevedel, čo má v takej situácii robiť. Vytočil číslo 155 a ozvala sa mu žena, ktorá nám opísala detaily tohoto incidentu.

Celá situácia nastala v jednej z mladých rodín v českom Břeclavsku. Malé dievčatko sa začalo dusiť zvratkami a otec v rýchlosti nevedel reagovať. Potreboval pomoc. Na linke 155 sa mu ozvala operátorka Kamila Bošáková.

Operátorka prezradila: “Bolo počuť, ako miminko poplakáva, ale potom prestalo. Došlo k zástave dychu. Musím pochváliť otecka, držal sa skvele a neprepadal panike. Urobil všetko, čo som mu povedala. Zvládol podľa mojich pokynov vypudzovací manéver aj masáž srdiečka.

Napokon dievčatko zachránil sám otec podľa inštrukcií operátorky. Po chvíľke začalo dieťa plakať a bolo jasné, že sa už nedusí. Následne dorazila aj záchranka, ktorá ju vzala do nemocnice kvôli ďalším potrebným vyšetreniam. Otec sa chcel operátorke poďakovať a tak napísal:“Veľmi by som chcel poďakovať pani dispečerke zo 155, ktorá mi pomohla zachrániť život mesačnej dcérky. Neviem, ako poďakovať. Ste 100 % profesionáli a som rád, že vás máme, ešte raz ďakujem.” K odkazu pripojil aj fotografiu jeho spokojnej zachránenej dcérky.