Náhle nás opustil muž, ktorý bol uväznený vo vlastnom byte. Susedia mu nedovolili postaviť schodiskovú plošinu

Dobrosrdečný Slovák Eugen Takáč (†65) prišiel pred 5 rokmi o obe nohy. Eugen bol vážne chorý a tak musel podstúpiť hned‘ niekoľko náročných operácií, ktoré mu skomplikovali celý život. Okrem mnohých problémov mu choroba vzala nohy a aby toho nebolo málo, život mu znepríjemnili aj jeho vlastní susedia.

Pán Takáč býval v bytovom dome na prvom poschodí. Po tom, čo ostal pripútaný na invalidnom vozíku nemal možnosť výjsť hore schodmi a jeho panelák nedisponoval výťahom. Požiadal si tak o finančnú pomoc na výstavbu schodiskovej plošiny. Nechcel byť uväznený vo vlastnom byte, pretože pobyt na čersvom vzduchu doslova zbožňoval.

Štát bol v jeho prípade milosrdný a pomohol mu.

Na výstavbu plošiny mu bolo pridelených 11-tisíc eur. Ked‘ sa konečne tešil, že sa na vzduch dostane aj viackrát denne, jeho susedia urobili nečakané gesto. Doslova zamietli výstavbu plošiny, čo argumentovali smiešnymi dôvodmi. Jeho prípad bol počas boja so susedmi niekoľkokrát medializovaný a práve preto sa o ňom dozvedel advokát Martin Manina, ktorý mu ponúkol bezplanú pomoc.

Veľmi mu pomohol a dokázal mu vybaviť výstavbu výťahu z vonkajšej strany bytovky. Aj ked‘ sa jeho boj o prístup na čerstvý vzduch podarilo vyhrať, osud bol k nemu krutý. Pán Takáč nás navždy opustil pred niekoľkými dňami po tom, čo dostal mozgovú príhodu. Pán Takáč, nezabudneme na vás!

Viac v reportáži redaktorky magazínu Reflex Lenky Stankovej

zdroj: markiza.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Náhle nás opustil muž, ktorý bol uväznený vo vlastnom byte. Susedia mu nedovolili postaviť schodiskovú plošinu”