Najkrajšia kaviareň sveta sa nachádza neďaleko Slovenska. Návštevníci si ju mýlia s palácom

Najkrajšia kaviareň na svete nesie názov New York Café, čo sa niekomu môže zdať ako nápoveda k tomu, kde sa kaviareň nachádza. Pravda je však úplne inde a toto čarokrásne miesto sa nenachádza až za veľkou mlákou, ale dokonca neďaleko Slovenska.

K luxusnému vzhľadu celej kaviarne prispieva renesančný štýl, v ktorom bola postavené. Zo stropu kaviarne visia obrovské lustre, ktoré miestu dodávajú atmosféru ako v paláci alebo divadle. Kaviareň sa nachádza priamo v centre Budapešte a jej návštevníci ju s obľubou navštevujú už 125 rokov. CNN tvrdí, že jej čašníci stihnú za deň obslúžiť viac ako 2000 hostí. Honosnosť kaviarne dopĺňajú aj maľby na strope. Najdominantnejšími sú maľby anjelov. Väčšina návštevníkov však o histórií tejto kaviarne veľa nevie. Najvštevujú ju primárne kvôli skvelej káve a koláčom.

https://www.instagram.com/p/B6JRVIaFvW0/?utm_source=ig_embed

Okrem kávy, čaju a koláčov, si tam môžete vybrať z niekoľkých tradičných maďarských jedál. Ak vás zaujíma, prečo je názov kaviarne práve New York Café, poznáme dôvod. Pred viac ako 100 rokmi, v roku 1894, sa do hlavného mesta Maďarska prisťahovala New York Life Insurance Company. Zamestnancom poisťovne chýbala kaviareň v okolí a tak si postavili vlastnú s názvom, ktorý im pripomínal domov.

https://www.instagram.com/p/B6oilvthTtI/

Ak vás kaviareň zaujala a rozhodli ste sa ju navštíviť, je lepšie, ak si rezervujete miesto na požadovaný dátum a čas. Nie je isté, že v kaviarni bez rezervácie nájdete miesto. V budove kaviarne sa nachádza aj hotel, v ktorom môžete naplno nasať historickú atmosféru celého komplexu. Kaviareň navštevujú primárne turisti a tak v nej môžete okrem maďarčiny počuť mnoho iných jazykov.

 

 

 

Zdroj: noizz.aktuality.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Najkrajšia kaviareň sveta sa nachádza neďaleko Slovenska. Návštevníci si ju mýlia s palácom”