Nehovorte ľuďom všetko: 6 vecí, ktoré by ste si radšej mali nechať pre seba!

Mnohí z nás majú zlozvyk hovoriť všetko, čo majú na jazyku.

Určenie si hraníc medzi vašim osobným a verejným životom je náročná, ale veľmi dôležitá vec, ktorú by mal každý zvládnuť.

Musíte si dávať pozor, pretože nie každý má dobré úmysly.

Toto je 6 tajomstiev, ktoré by ste nemali nikomu povedať.

  1. Ublíženia z minulosti

Každý má negatívnu skúsenosť, ale musíte vedieť nechať túto situáciu odísť. Pochopte, že všetko už prešlo a nemá už viac zmysel pitvať sa v týchto témach. Okrem toho, ak stále hovoríte len o problémoch, sotva sa bude chcieť niekto s vami rozprávať.

 

  1. Materiálne veci

Ako všetci vieme, určité veci v živote sú oveľa dôležitejšie ako ich hodnota. Niekedy sa však chceme pochváliť novým autom alebo novým telefónom. Takéto konverzácie nás môžu vyobraziť ako arogantného človeka. Skromnosť je skvelý doplnok.

  1. Ciele do budúcnosti

Existuje veľa štúdií, ktoré potvrdzujú, že vaše plány sa s väčšou pravdepodobnosťou splnia vtedy, ak o nich nebudete neustále hovoriť. Lepšie urobíte, ak budete hovoriť o svojich výsledkoch.

 

  1. Príjem

Podrobnosti o vašom rozpočte by mala poznať iba jedna skupina ľudí: účtovníci. Peniaze nikdy neboli predmetom verejnej debaty. Hneď ako bude známa vaša finančná situácia, ľudia sa na vás začnú pozerať inak.

 

  1. Dobré skutky

Možno ste už počuli, že dobré skutky vždy priťahujú dobrú karmu. Ale hneď ako  sa začnete chváliť niečím dobrým, čo ste urobili, zrušíte tým celý pozitívny efekt.

 

  1. Rodinné problémy

Téma rodina je veľmi osobná záležitosť a ľudia v okolí nemusia vedieť, čo sa deje. Okrem toho, bude veľmi nepríjemné, ak váš partner zistí, že o tom diskutujete s inými ľuďmi.

A o čom sa vy nikdy nerozprávate s ostatnými?