Po tom čo sa chlapec s autizmom spýtal svojej mamy jednu otázku dohnalo ju to k slzám

Keď Kerry a Robertovi oznámili, že nikdy nebudú môcť mať deti už ani nedúfali, že sa im niekedy pošťastí. No napriek verdiktu lekárov majú už 21-ročného syna Davida.

Nanešťastie sa u neho začali prejavovať známky autizmu už od jeho štyroch rokov. David nerozprával aj celé dni a jeho rodičia od neho počuli nanajvýš jedno slovo. No keď sa David spýtal svojej mamy prvú ucelenú vetu dohnalo ju to k slzám.

 

David sa počas rozhovoru o tom, že sa mu páči tím Jacksonville Jaguars, mamy opýtal: „Aj ja by som sa niekomu páčil?“ David kvôli vyvinutej poruchy imunity nechodí ani do školy a chýbajú mu kamaráti. „Viem, že je sám a že by chcel mať priateľov,“ povedala pre Buzzfeed News Davidova mama Kerry. Trápi ju, že táto myšlienka Davidovi behá po hlave. „Naozaj chce, aby ho niekto mal rád, chce mať kamarátov. Ale nevie, ako si ich nájsť,“ dodala Kerry.

kerry bloch on Twitter

My 21 year old autistic son has no communication skills. Today he asked me his first question ever. It was. „Would someone like me?

Preto sa mu snažila vysvetliť, že ho milujú a páči sa im rovnako ako aj Bohu, jeho zosnulej babke a určite aj ľudom, s ktorými sa stretol. Túto otázku spolu s Davidovou fotkou pridala na sociálnu sieť Twitter a odpovede od neznámych ľudí ju opäť dojali a Davidovi vyčarili úsmev na tvári. Jej príspevok sa stal okamžite virálnym a Kerry vôbec nečakala takúto pozitívnu odozvu.

 

Tu je niekoľko odpovedí pre Davida:

 

„Povedzte Davidovi, že má kamaráta v Londýne,“ napísal Dan a pridal aj fotku so svojimi troma deťmi.

 

„Som si istá, že môjmu 19-ročnému synovi s autizmom by sa tiež páčil,“ odkazuje Davidovi Hugh. Pridal sa aj Ross so svojim 7-ročným synom Lincolnom, ktorý má taktiež diagnostikovaný autizmus. Svoj odkaz mu poslali aj ďalší rodičia s deťmi, ktoré majú diagnostikovaný autizmus.

Pre portál Buzzfeed sa Kerry vyjadrila k reakciám takto: „Boli sme hore celú noc a prečítala som mu každý príspevok. Ukazovala som mu odpovede, gifká a fotografie. Usmieval sa. Nikdy v živote som ho nevidela toľko sa usmievať.“ David už stihol svojou ďalšou fotkou hromadne poďakovať všetkým za milé odkazy: „Ďakujem vám za to, že sa vám páčim,“ píše sa pri fotke.

kerry bloch on Twitter

kerry bloch on Twitter

https://t.co/O6HBDzlnXg

Kerryne najväčšie obavy sú tie, že spolu s Robertom tu pre Davida nebudú večne. No sama dúfa, že ho bude raz niekto rovnako milovať.