Počet obetí tragédie v Prešove stúpa. Bytovka údajne nespĺňala hasičské štandardy a predpisy

Dňa 6.12.2019 sa na východe Slovenska, v Prešove, stala tragická nehoda, počas ktorej vybuchol plyn v 12 poschodovej bytovke. Po výbuchu bola poškodená konštrukcia bytovky, zničené bolo aj schodisko. Podľa predbežných správ, bolo včera nájdených 5 mŕtvych tiel. Dnešná bilancia je však o dosť horšia. V bytoch, do ktorých včera nemali záchranné zložky prístup, dnes našli hned‘ niekoľko nových tiel. Na mieste bolo včera 39 zranených ľudí.

Záchranári dodali: „V najbližších dňoch, týždňoch tam civilisti nebudú môcť ísť. Ani ľudia, ktorých evakuovali z okolitých bytoviek, sa dnes ešte určite nebudú môcť vrátiť domov.“ Riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, Ján Goliaš, tvrdí, že hasiči nesúhlasili s rekonštrukciou domu už v roku 2017, vraj nespĺňal hasičské štandardy a predpisy, čo mohlo spôsobiť pád schodiska. 

Predbežným záverom vyšetrovateľov je prerazenie potrubia a následné stúpanie plynu do horných častí bytovky, kde sa vo veľkom množstve nahromadil a vybuchol.

Polícia Slovenskej republiky v týchto chvíľach na svojej facebookovej stránke zverejnila smutnú správu:

„ĎALŠÍCH ŠESŤ OBETÍ

S ľútosťou oznamujeme, že vnútri zničeného paneláku bolo nájdených ďalších šesť tiel obetí.“

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/2959805314049671

Peter Pellegrini vyčlení z rezervy milión eur pre mesto Prešov. Okrem neho prispievajú na transparentný účet mesta Prešov aj iné verejne známe osobnosti. Jednou z nich bola aj prezidentka Čaputová. Tá prispela sumou 5 000 eur.

Ak chcete prispieť aj vy, dávajte si pozor na účty, ktoré nie sú overené. Môže isť o podvod. Jediný oficiálny účet je transparentný účet mesta Prešov:

Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.

Číslo účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229

Variabilný symbol: 6122019

https://www.facebook.com/pellegrini.peter/photos/pcb.1459662097534523/1459661710867895/?type=3&theater

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Počet obetí tragédie v Prešove stúpa. Bytovka údajne nespĺňala hasičské štandardy a predpisy”