Počet obetí tragédie v Prešove stúpa. Bytovka údajne nespĺňala hasičské štandardy a predpisy

Dňa 6.12.2019 sa na východe Slovenska, v Prešove, stala tragická nehoda, počas ktorej vybuchol plyn v 12 poschodovej bytovke. Po výbuchu bola poškodená konštrukcia bytovky, zničené bolo aj schodisko. Podľa predbežných správ, bolo včera nájdených 5 mŕtvych tiel. Dnešná bilancia je však o dosť horšia. V bytoch, do ktorých včera nemali záchranné zložky prístup, dnes našli hned‘ niekoľko nových tiel. Na mieste bolo včera 39 zranených ľudí.

Záchranári dodali: „V najbližších dňoch, týždňoch tam civilisti nebudú môcť ísť. Ani ľudia, ktorých evakuovali z okolitých bytoviek, sa dnes ešte určite nebudú môcť vrátiť domov.“ Riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, Ján Goliaš, tvrdí, že hasiči nesúhlasili s rekonštrukciou domu už v roku 2017, vraj nespĺňal hasičské štandardy a predpisy, čo mohlo spôsobiť pád schodiska. 

Predbežným záverom vyšetrovateľov je prerazenie potrubia a následné stúpanie plynu do horných častí bytovky, kde sa vo veľkom množstve nahromadil a vybuchol.

Polícia Slovenskej republiky v týchto chvíľach na svojej facebookovej stránke zverejnila smutnú správu:

„ĎALŠÍCH ŠESŤ OBETÍ

S ľútosťou oznamujeme, že vnútri zničeného paneláku bolo nájdených ďalších šesť tiel obetí.“

Security Check Required

No Description

Peter Pellegrini vyčlení z rezervy milión eur pre mesto Prešov. Okrem neho prispievajú na transparentný účet mesta Prešov aj iné verejne známe osobnosti. Jednou z nich bola aj prezidentka Čaputová. Tá prispela sumou 5 000 eur.

Ak chcete prispieť aj vy, dávajte si pozor na účty, ktoré nie sú overené. Môže isť o podvod. Jediný oficiálny účet je transparentný účet mesta Prešov:

Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.

Číslo účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229

Variabilný symbol: 6122019

Peter Pellegrini

PREŠOV MÔŽE POČÍTAŤ S PODPOROU VLÁDY Dohodli sme sa, že v pondelok … príde na účet mesta Prešov na základe nášho rozhodnutia prvý jeden milión eur, z ktorého bude môcť mesto sanovať všetky potrebné záležitosti. Peniaze budú použité primárne na zastabilizovanie budovy, kým sa nerozhodne o jej stave a pre rodiny, ktoré pomoc potrebujú.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky