Podvodníci okrádajú ľudí z vybuchnutej bytovky. Pozor, niektoré z účtov sú falošné!

Sováci sa nezaprú a ani počas tak veľkej tragédie, aká sa stala včera na prešovskom sídlisku. Aj ked‘ sa množstvo Slovákov spojilo a obetiam tragédie ponúkli pomocnú ruku, našli sa aj takí, ktorí si chceli prilepšiť na úkor ostatných.

Ľudia zdieľali viac než jeden „transparentný“ účet, na ktoré ľudia posielali peniaze v domnienke, že budú určené na pomoc rodinám, ktoré stratili domov. Jediný oficiálny účet je účet mesta Prešov, ktorý bol zverejnený na ich oficiálnej stranke. Je to tento:

Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.

Číslo transparentného účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229
Variabilný symbol: 6122019

Všetky ostatné účtu nie sú overené a je možné, že finančné prostriedky z nich nebudú použité tak, ako si ľudia myslia. Do desiatej hodiny večer sa na oficiálnom účete vyzbieralo viac ako 47 tisíc EUR. Polícia upozorňuje na podvod a odporúča, skontrolovať si číslo účtu.

Vláda mestu sľúbila milión EUR, ktoré mesto použije na pomoc obetiam výbuchu. Premiér sa vyjadril: V pondelok hneď ráno na základe nášho rozhodnutia príde na účet mesta Prešov prvý jeden milión eur, z ktorého mesto bude môcť sanovať všetky potrebné záležitosti.“

Security Check Required

No Description