Tento vianočný stromček vám zmizne zo stola rýchlosťou blesku. Vyskúšajte a neoľutujete!

Nezáleží na tom, ktorý vianočný stromček bude stáť vo vašej obývačke: umelý alebo živý. Tento vianočný stromček z listového pečiva ocenia všetci členovia rodiny a priatelia! Originálna pochúťka je nielen veľmi chutná, ale aj zdraviu prospešná, pretože plnku okrem iného tvorí aj špenát. Spolu so syrom a cesnakom robí jedlo nezabudnuteľným!

 

Budete potrebovať:

  • Lístkové cesto
  • 400 g špenátu (môže byť zmrazený)
  • smotanový syr
  • prelisovaný cesnak
  • nastrúhaný tvrdý syr (môžete použiť niekoľko druhov)
  • sušené provensálske bylinky, soľ, korenie
  • maslo alebo olivový olej

Postup

Rozvaľkajte cesto a vyrežte si z neho trojuholník, ktorý bude tvoriť budúci vianočný stromček. Budete potrebovať dve takéto kusy cesta.

Zmiešajte si rozmrazený, nasekaný špenát zmiešajte so smotanovým syrom, nastrúhaným syrom, soľou, korením a provensálskymi bylinkami. Pridajte prelisovaný cesnak a vymiešanú zmes naneste na cesto.

Náplň prikryte druhou vrstvou cesta a obe vrstvy narežte na vodorovné prúžky.

Po stranách urobte rezy, ktoré nedosiahnu do úplného stredu vianočného stromu, a potom každú vetvičku zložte do špirály smerom ku korune.

Vianočný strom pečieme pri teplote 180 stupňov po dobu 25-30 minút. Hneď ako je hotový, potrite ho roztopeným maslom alebo olivovým olejom s bylinkami a prelisovaným cesnakom.

Zvyčajne sa takáto pochúťka skonzumuje okamžite po vybratí z rúry!

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tento vianočný stromček vám zmizne zo stola rýchlosťou blesku. Vyskúšajte a neoľutujete!”