Teplý africký vzduch smeruje priamo na Slovensko. Počas sviatkov nás čaká veľké oteplenie

Je polovica decembra, no aktuálne teploty tomu vôbec nenasvedčujú. Sneh, ktorý nám pred pár dňami nasnežil sa už pomaly, ale isto vytráca a v najbližších dňoch môžeme očakávať vysoké teploty uvádza portál interez.sk.

Už v priebehu aktuálneho víkendu môžete badať zmeny teplôt, ktoré spôsobili prudké roztápanie snehu. Toto počasie je zapríčinené rozsiahlou tlakovou výšou s ktorou k nám prúdi teplý vzduch až z Afriky. V najbližších dňoch sa na teplomeroch objavia teploty až do 15 °C.

Rovnako ako denné teploty, ani tie nočné nepresiahnú nulu a tak sa nočných mrazov nemusíte obávať. Zdá sa, že blížiace sa vianočné sviatky budú nezvyčajne teplé, pretože v tom čase budú teploty na našom území o 10°C vyššie ako je dlhodobý priemer.

Ak si však myslíte, že sa dočkáte príjemných slnečných dní, nebude tomu tak. Slnko na vás vykukne len na horách. Mierne ochladenie nastane až po období vianočných sviatkov, kedy k nám začne prúdiť studený front, s ktorým môžete očakávať sneženie.

Zdroj foto: iMeteo.sk

Zdroj: interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Teplý africký vzduch smeruje priamo na Slovensko. Počas sviatkov nás čaká veľké oteplenie”