Video: Vysoké Tatry sa dostali medzi 5 najkrajších pohorí v Európe. Pozrite sa na tú nádheru!

Mnoho Slovákov tvrdí, že práve Tatry sú jedným z najkrajších pohorí na svete. Ich tvrdenie sa napokon potvrdilo v medzinárodnom európskom hodnotení pohorí. Pozrite si video, ktoré to dokazuje:

TOP 5 mountain ranges in Europe | cinematic video

Enjoy the list of 5 most beautiful mountain ranges in Europe. Which are your favorite ones – leave in comment. Eastern fjords of Iceland: Unlike the whole of Iceland, this area is very little visited, but incredibly beautiful.

5 najkrajších pohorí Európy :
Východné fjordy Islandu:

Narozdiel od celého Islandu je táto oblasť veľmi málo navštevovaná, ale neuveriteľne nádherná. Nájdete tu nedotknutú prírodu a môžete pozorovať vzácne druhy vtákov, soby, tulene a ak sa vám podarí, možno uvidíte aj polárnu líšku.

Bernské Alpy:

Bernské Alpy predstavujú bezpochyby jednu z najkrajších častí celých álp. Ak chcete vidieť majestátne zasnežené 4tisícovky, masívne ľadovce, kryštálovo čisté jazerá a nádherné dedinky, určite by ste nemali vynechať toto pohorie. Za zmienku určite stojí krásna dedinka Grindelwald, známe údolie s množstvom vodopádov Lauterbrunnen a jazero Oeschinensee, ktoré je akoby vsadené do masívnych skál.

Vysoké Tatry:
Jedinečné pohorie na severe Slovenska, ktoré sa stáva čoraz viac populárne.
Vysoké Tatry nám úplne prirástli k srdcu a určite predstavujú jedno z najkrajších pohorí Európy. Jedinou nevýhodou je, že v hlavnej sezóne ich navštevuje čoraz viac ľudí.

Dolomity:
Azda najznámejšie pohorie v Európe, ktoré musí navštíviť každý milovník hôr. Dolomity sú unikátne pohorie, ktoré je aj zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.Prokletije: Veľmi málo známe pohorie, ktoré sa nachádza na hranici medzi Čiernou Horou a Albánskom. V tomto pohorí si môžete vychutnávať monumentálne vápencové steny a hlboké doliny. Výhodou je, že počas celej turistiky stretnete minimum ľudí.