Zamestnanci Automobilky si prešli peklom. Vraj ich v práci šikanovali

Agentúrni zamestnanci automobily Škoda auto prehovorili o ťažkých chvíľach v práci, ktoré znášali veľmi zle. Šikanovali ich kmeňoví zamestnanci automobilky tak, že to už nevydržali a prehovorili. Šlo o zatváranie do debny, liatie preháňadlá do nápojov a na natieranie vazelíny na chlieb. Dvaja zo zamestnancov už v pracovnom pomere s automobilkou nie sú a dostali doživotný zákaz vstupu do fabriky.

Vedenie spoločnosti je s touto skutočnosťou oboznámené a celé správanie kmeňových zamestnancov ich viac než zarazilo. Celý nepríjemný problém z areáli mladoboleslavskej fabriky je momentálne v štádiu riešenia. Okrem fyzického ubližovanie sa tam objavilo aj to psychické. Okrem depresií skončili viacerí zamestnanci s narazenými rebrami, s poranenou chrbticou či dokonca s drobným poranením hlavy.

Celú kauzu zverejnil firemný časopis so slovami: „Spolupracovníka nalákali k debne s materiálom, chytili ho za nohy aj ruky, hodili do dovnútra, zavreli za ním poklop, sadli si naň a do debny nastriekali sprej imitujúci exkrementy. Jednému kolegovi tajne zobrali desiatu, chlieb so salámou mu natreli vazelínou a vrátili späť do batoha.“ Okrem desiat mala vazelína skončiť aj na dverách áut, ktoré im násladne vypadávali z rúk a tak nevinní zamestnanci spôsobovali škody.

Okrem kmeňových zamestnancov je obvinený aj majster, ktorý sa problémami nezaoberal. O šikane vedel, no neriešil ju až do monetu, kedy agentúrni zamestnani nezakročili. Dvaja z obvinených zamestnancov dostali doživotný zákaz vstupu do areálu fabriky, no tresty neminuli ani iných. Piati z obvinených dostali okamžité výpovede a jeden upozornenie na porušenie povinností. Policajná hovorkyňa potvrdila, že táto kauza sa momentálne nerieši policajným vyšetrovaním, pretože nikto z obetí nepodal trestné oznámenie. Polícia však prípad registruje a nie je vylúčené, že ho začne riešiť sama z vlastnej iniciatívy.

Zdroj: topspeed.sk