Zamestnanci Automobilky si prešli peklom. Vraj ich v práci šikanovali

Agentúrni zamestnanci automobily Škoda auto prehovorili o ťažkých chvíľach v práci, ktoré znášali veľmi zle. Šikanovali ich kmeňoví zamestnanci automobilky tak, že to už nevydržali a prehovorili. Šlo o zatváranie do debny, liatie preháňadlá do nápojov a na natieranie vazelíny na chlieb. Dvaja zo zamestnancov už v pracovnom pomere s automobilkou nie sú a dostali doživotný zákaz vstupu do fabriky.

Vedenie spoločnosti je s touto skutočnosťou oboznámené a celé správanie kmeňových zamestnancov ich viac než zarazilo. Celý nepríjemný problém z areáli mladoboleslavskej fabriky je momentálne v štádiu riešenia. Okrem fyzického ubližovanie sa tam objavilo aj to psychické. Okrem depresií skončili viacerí zamestnanci s narazenými rebrami, s poranenou chrbticou či dokonca s drobným poranením hlavy.

Celú kauzu zverejnil firemný časopis so slovami: „Spolupracovníka nalákali k debne s materiálom, chytili ho za nohy aj ruky, hodili do dovnútra, zavreli za ním poklop, sadli si naň a do debny nastriekali sprej imitujúci exkrementy. Jednému kolegovi tajne zobrali desiatu, chlieb so salámou mu natreli vazelínou a vrátili späť do batoha.“ Okrem desiat mala vazelína skončiť aj na dverách áut, ktoré im násladne vypadávali z rúk a tak nevinní zamestnanci spôsobovali škody.

Okrem kmeňových zamestnancov je obvinený aj majster, ktorý sa problémami nezaoberal. O šikane vedel, no neriešil ju až do monetu, kedy agentúrni zamestnani nezakročili. Dvaja z obvinených zamestnancov dostali doživotný zákaz vstupu do areálu fabriky, no tresty neminuli ani iných. Piati z obvinených dostali okamžité výpovede a jeden upozornenie na porušenie povinností. Policajná hovorkyňa potvrdila, že táto kauza sa momentálne nerieši policajným vyšetrovaním, pretože nikto z obetí nepodal trestné oznámenie. Polícia však prípad registruje a nie je vylúčené, že ho začne riešiť sama z vlastnej iniciatívy.

Zdroj: topspeed.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zamestnanci Automobilky si prešli peklom. Vraj ich v práci šikanovali”