180 ľudí bolo zatknutých za úmyselné podpaľačstvo lesov v Austrálii. Zmena podnebia s tým nemá nič spoločné?

Od začiatku novembra zatkla štátna polícia v Novom Južnom Walese, kde zúria najničivejšie požiare, 24 osôb za úmyselné podpaľačstvo. Ak sa preukáže ich vina, budú čeliť 21 rokom väzenia.

Celkovo bolo v Austrálii v súvislosti s požiarmi zatknutých 183 ľudí. Z toho je 52 obvinených z nedodržania zákazu zakladania ohňa a 43 z odhadzovania zapálených cigariet alebo zápaliek na zem.

Fireman Illustration

Foto Pixabay  Pexels

 

Možné následky siahajú od ústnych napomenutí až po trestnú zodpovednosť.

Úrady stále vyšetrujú príčinu rozsiahlych lesných požiarov, ktoré v krajine zúria už od Septembra. Polícia žiada, aby im ľudia poslali všetky fotografie a video záznamy o požiaroch.

Austráliou okrem zatknutí otriasol malý škandál. Poslanec za Liberálnu stranu Austrálie Craig Kelly uviedol, že „podpaľačstvo nie je výsledkom zmeny podnebia,“ spochybňuje rozšírené presvedčenie, že súčasné požiare sú dôsledkom globálneho otepľovania.

„Hlavnou príčinou požiarov je nahromadenie paliva na zemi a sucho,“ uviedol Kelly.

Cloudy Sky

Foto Pixabay  Pexels

Podľa poslanca, zatknutie 183 ľudí za podpaľačstvo a neopatrnú manipuláciu s ohňom dokazuje, že za požiare sú zodpovední konkrétni ľudia, a nie globálne klimatické procesy.

Austrálske požiare zúria od septembra, zabili už 25 ľudí a zničili viac ako 2 000 domov. Ekológovia tvrdia, že pri požiari zomreli milióny zvierat vrátane tých hospodárskych.

V Novom Južnom Walese je stále aktívnych 130 požiarov, z ktorých 50 nie je vôbec pod kontrolou.

Kto je podľa vášho názoru na vine?

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “180 ľudí bolo zatknutých za úmyselné podpaľačstvo lesov v Austrálii. Zmena podnebia s tým nemá nič spoločné?”