Koronavírus je zrejme už aj na Slovensku. Dvoch mužov, ktorí sa vrátili z Číny odviezli v ochranných oblekoch do žilinskej nemocnice

Koronavírus sa šíri neuveriteľnou rýchlosťou. Svetové média dnes hlásili viac ako 170 obetí a tisíce nakazených. Nikto však nepredpokladal, že môže doraziť aj na Slovensko. Po negatívnom prípade Košičanky si Slováci vydýchli, no nie na dlho. Práve v týchto chvíľach doviezli do žilinskej nemocnice dvoch mužov v ochranných oblekoch, ktorí sa pred týždňom vrátili zo služobnej cesty z Číny. Podľa dostupných informácií TV Markíza sa počas pobytu v Číne mali nachádzať aj v jednom z epicentier tejto nebezpečnej nákazy.

Po ich privezení do Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline sa však záchranné zložky rozhodli previesť ich do martinskej nemocnice kvôli tomu, že v Žiline sa nenachádza infekčné oddelenie. Počas pobytu v Žilinskej nemočnici boli celý čas izolovaní. Aj napriek nie veľmi príjemnej situácií sa celý ich pobyt a následny prevoz uskutočnil v pokoji. Nedošlo k šíreniu poplašných správ a nikto nerobil paniku.

Neostáva nám nič iné, len čakať na výsledky testov, ktoré ukážu, či muži naozaj trpia Koronavírusom. Veríme, že test bude negatívny.

Zdroj: tvnoviny.sk