Kto s vami bude v dobrých aj zlých časoch? Vaša mama…

 

Zo všetkých existujúcich druhov lásky je materinská láska pravdepodobne tá najhlbšia a najsilnejšia. Toto spojenie medzi matkou a deťmi je ako nitka spájajúca dve telá a dve duše. Materinská láska je bezpodmienečná a nezištná.

Keď hovoríme, že príroda je múdra, máme na mysli aj prepojenie medzi matkou a dieťaťom. Ochranný inštinkt matky sa rodí vo chvíli, keď zistí, že sa v nej rodí nový život, a tento pocit rastie počas deviatich mesiacov tehotenstva. Hoci svoje dieťa ešte nevidela, už cíti, že je to najcennejší poklad na svete.

foto: pexels.com

Matka je vždy motivovaná, bez ohľadu na to, v akej situácii je.

Mnohé matky museli čeliť nepriazni osudu, ale nevzdali sa, pretože museli vychovávať dieťa. Mnohé museli začať od nuly a obetovať sa, len aby deťom dali to najlepšie. Jednoducho pochopili, čo to znamená byť matkou.

Často počúvame, že „rešpekt si treba zaslúžiť“, „lásku si treba zaslúžiť“, no v tomto prípade nie je reč o matkách.

Materinská láska je večná. Nikdy nezmizne. Nikdy sa nezmenšuje.

Matky zo seba vyžarujú bezpečnosť a vytrvalosť. Čokoľvek deti urobia, nech je to akákoľvek chyba, matka bude svoje deti vždy podporovať a chrániť. Môžeme v nej vidieť priateľa, poradcu, pomocnú ruku a osobu, ktorá je schopná milovať svoje deti viac ako seba. Koľkokrát sme počuli príbehy o matkách, ktoré obetovali svoj život za svoje deti?

Matka bude vždy pripravená ponúknuť nám radu alebo pomoc, pričom za to nečaká žiadne uznanie či vďaku.

Robia to na príkaz svojho srdca. Matky nikdy nemilujú príliš veľa.

foto: pexels.com

Táto bezpodmienečná láska nás núti zamyslieť sa. Niekedy si myslíme, že deťom ubližujeme svojou starostlivosťou a robíme z nich príliš citlivé, slabé a závislé osoby. Tieto názory sú absurdné. Matky by nikdy nemali limitovať lásku k svojim deťom, je však dôležité vyznačiť si hranice a ukázať autoritu.

Dobrá matka poskytuje deťom istotu, dáva im stabilitu a sebavedomie.

Niekto raz povedal: „Keď sa staneš matkou, budeš vedieť, čo to znamená milovať.“ A tento človek sa nemýlil. Dieťa je súčasťou vášho srdca mimo vášho tela.

Súhlasíte?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Kto s vami bude v dobrých aj zlých časoch? Vaša mama…”