“Ľudia, ktorí používajú viac smajlíkov si užívajú sex častejšie,” tvrdí štúdia!

Zdá sa, že posadnutosť smajlíkmi má aj svoje výhody. Štúdia, ktorá bola zverejnená už 15. augusta v PLoS ONE, preukázala spojitosť medzi ich používaním a sexuálnou aktivitou. Na štúdií sa podieľali členovia The Kinsey Institute, ktorý je súčasťou Indiana University a členovia Katedry psychológie na Lake Forest College v Chicagu. 

 

Image result for sexting emojis

Zdroj: womenshealthmag.com

 

Výsledky štúdie pramenili z dvoch rôznych prieskumov, ktoré však boli rovnako zamerané na používanie smajlíkov a sexuálnu aktivitu respondentov. Prvého prieskumu sa zúčastnilo 5327 respondentov z USA vo veku 18 až 94 rokov, ktorí nemali v tej dobe žiaden vzťah. Väčšina respondentov (87%) sa identifikovalo ako heteresexuáli, 10% ako gayovia alebo lesbičky a 3,5% ako bisexuáli. Z tejto štúdie vzišli výsledky, že až 38% respondentov nikdy nepoužíva smajlíky, 29% veľmi zriedkavo a 28% ich používa pravidelne. 

 

Man and Woman Lying on Bed

Zdroj: pexels.com

 

Štúdiu podporili aj druhým prieskumom

Druhý prieskum slúžil na rozšírenie už dosiahnutých poznatkov z prvého prieskumu. Tohto online prieskumu sa zúčastnilo 257 respondentov vo veku 18 až 71. V tomto prieskume sa 84% respondentov identifikovalo ako heterosexuáli, 13,5% ako bisexuáli a 3% ako homosexuáli. Tento prieskum sledoval frekvenciu používania smajlíkov, intimitu a či si respondenti udržali so svojim potencionálnym partnerom kontakt aj po prvom rande.

Výsledkom štúdie bolo to, že 3% respondentov nikdy nepoužíva smajlíky so svojim potencionálnym partnerom. No naopak tí, ktorí pri písaní s potencionálnym partnerom používali smajlíky mali väčšiu pravdepodobnosť toho, že sa stretnú aj na druhom rande.

 

Image result for sexting emojis

Zdroj: chatelaine.com

 

Výsledky oboch prieskumov vykazovali rovnaké výsledky a to tie, že tí, ktorí udávali časté používanie smajlíkov mali viac rande a sexuálnych radovánok. Dôvody na používanie smajlíkov, ktoré respondenti udávali bol rôzne. Napríklad, že smajlíky dodávajú konverzácii viac “farby” a charakteru ale aj to, že tieto ikonky im pomáhajú ľahšie vyjadriť ich pocity. Je však škoda, že daná štúdia nepreskúmala aj to aké smajlíky respondenti pri konverzáciách s potencionálnymi partnermi používajú.

 

Image result for sexting emojis

Zdroj: washingtonpost.com

 

No v závere štúdie bolo vysvetlené, že práve smajlíky môžu dopomôcť vo formovaní intímnych a emocionálnych vzťahov. Neverbálna komunikácia vo forme smajlíkov vie vyhrotenú konverzáciu zľahčiť alebo posilniť tú pozitívnu. Takže sa rozhodne nebojte do ďalšej správy vložiť pár srdiečok a ukážte, že Vám na danej osobe záleží. Možno sa Vám pošťastí a z jedného rande môže vzniknúť krásny vzťah alebo aspoň “večerný špás” – je to všetko na Vás!

 

Používate aj Vy smajlíky v konverzáciách alebo sa im úplne stránite? Všimli ste si či to má vplyv na Vašu sexuálnu aktivitu?

zdroj: vice.com