Ľudia, ktorí sú spolu šťastní, nemajú potrebu to zverejňovať na sociálnych sieťach

Niektorí ľudia nedokážu žiť, ak aspoň raz denne nezverejnia fotografiu či status na sociálnych sieťach. Ak si myslíte, že je to dobré, musíme vás sklamať.

Chválenkárstvo ľudí zašlo do neznesiteľných rozmerov. Až do takej miery, že ak nezdieľate fotografie so svojím partnerom, môžete byť obvinený z toho, že svojho partnera nemilujete.

Väčšina ľudí tvrdí, že na zdieľaní podrobností o ich vzťahu nie je nič zlé. Život mnohých sa preto točí okolo aktualizácií ich profilov na sociálnych sieťach.

Pravda je ale taká, že na to, aby ste boli šťastní, nepotrebujete súhlas okolia a internetového sveta.

Ak celé dni sledujete ideálny život ostatných ľudí na Instagrame, môžete sa ocitnúť v pasci pokusov o kopírovanie ich životného štýlu. Ideálny život na Instagrame a Facebooku sa často stáva katastrofou v reálnom živote.

Ľudia, ktorí sú skutočne šťastní, o tom nehovoria na každom rohu, a už vôbec nie na príspevkoch na sociálnych sieťach. Prieskum uskutočnený v roku 2016 medzi 170 vysokoškolákmi v oblasti vzťahov ukázal, že páry, ktoré menej často zverejňujú spoločné fotografie na sociálnych sieťach a trávia viac času spolu, majú stabilnejšie vzťahy.

Vaše šťastie by malo pochádzať z vašich reálnych rozhovorov a času stráveného v spoločnosti druhej osoby. Väčšina internetových párov vytvára ilúziu šťastia, ktorej sa vo virtuálnom priestore jednoducho darí.

Photo by Artem Beliaikin from Pexels

Zopár vecí, ktoré vám pomôžu vybudovať si zdravý vzťah:

  • Trávte čas na svojich obľúbených miestach. To neznamená večeru na najexotickejších miestach, často môže ísť len o útulnú kaviareň neďaleko vášho domova.
  • Komunikácia je základ všetkého. Buďte otvorení voči svojmu partnerovi a snažte sa hovoriť o všetkom.
  • Buďte úprimní. Toto je najdôležitejšie pravidlo, pretože láska nemôže byť postavená na klamstvách.
  • Naučte sa ospravedlňovať, ak sa mýlite. Ak skutočne milujete inú osobu, hrdosť by mala ísť bokom.
  • Podeľte sa o svoje malé radosti. Úprimne sa radujte z víťazstiev vašej druhej polovičky.

Pamätajte, že skutočné šťastie pochádza z vášho zvnútra a nie z lajkov od ľudí na sociálnych sieťach.

Radi zdieľate svoj život na sociálnych sieťach?