Psychologička varuje: Nebozkávajte svoje deti na ústa! Je to kvôli tomuto dôvodu

Bozk je prejavom lásky nie len u zaľúbencov ale aj v kruhu rodiny. Bozkávanie dieťaťa na ústa rodičom a známym nepripadá zlé no mnoho ľudí to odsudzuje. Keď David Beckham uverejnil na svojom Instagrame fotografiu ako bozkáva svoju dcéru na pery strhla sa vlna kritiky. Aj keď sa toto zdanlivo nevinné gesto považuje za normálne, psychologička varuje pred možnými negatívnymi následkami pre dieťa.

It’s beginning to look a lot like Christmas 🤶🎄.. Thanks to @nhm_icerink for looking after us today 🥶

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

Christmas is coming 🎅🏼 Let’s go skate ♥️

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

Syndróm obete

Psychologička Charlotte Reznick tvrdí, že pery sú osobnou hranicou dieťaťa. Takže aj nevinným bozkom na pery rodičia toto územie pomyselne “odomknú” a dieťa si potom zafixuje, že takéto správanie je normálne. Bozkávanie na pery preto začnú používať aj mimo rodinného kruhu, keď dospelým aj deťom začnú dávať bozky na pery a budú to vnímať ako bežnú vec. Medzi podobné prejavy patrí aj násilné kŕmenie či agresívne šteklenie, to môže u Vášho dieťaťa vyvolať takzvaný syndróm obete. Deti si nebudú vedieť určiť hranice a na podobné správanie povedať nie.

The Love of my life!!!!

3.1m Likes, 10.4k Comments – Khloé (@khloekardashian) on Instagram: „The Love of my life!!!!“

Choroby

Ďalším rizikom sú aj baktérie, ktoré sa ľahko prenášajú slinami. Dospelý nemusí pociťovať žiadne zmeny vo svojom zdraví no pre dieťa môžu byť určité choroby, respektíve baktérie, nebezpečné. Pre dospelých tak nemusia značiť riziko no deti majú oveľa slabší organizmus, ktorému dané baktérie vedia veľmi uškodiť. Aby rodičia predišli týmto rizikám, odporúča sa dieťa bozkávať na líca alebo čelo.

 

Couple Kissing Baby While Carry

Zdroj: pexels.com

 

Čo si myslíte o tom Vy?

zdroj:brightside.com