Rakúsky kancelár cestoval nízkonákladovou leteckou společnosťou. Nepotreboval súkromné lietadlo a ani ochranku

Ako by ste reagovali ak by ste zistili, že počas letu nízkonákladovou leteckou spoločnosťou sedíte vedľa Rakúského kancelára Sebastiana Kurza? Určite si myslíte, že to sa predsta stať nemôže, pretože politici cestujú len súkromnými lietadlami so sprievodom niekoľkých ochrankárov. Toto tvrdenie však neplatí pre Sebastiana Kurza, len 33 ročného rakúskeho politika, ktorý sa 7. januára 2020 stal súčasným spolkovým kancelárom Rakúska.

Jedna z cestujúcich napísala o zážitku, počas ktorého stretla v nízkonákladovke práve Sebastiana: ,,Tak si sedím minulou noc v letu z Barcelony, cestuji nizkonákladovou společností (eurowings), když najednou se objeví jakási slavná tvář – vidím děti, jak se s ním fotí, dospělí ho vítají, ptám se letušky, kdo to je? …odpoví, že rakouský Kancléř Sebastian Kurz…“

Ako je možné, že cestoval nízkonákladovkou? V porovnaní s omnoho menej významnými slovenskými politikmi, je Kurz na naozaj vysokej štátnej pozícií a dalo by sa očakávať, že pre cestu zvolí súkromné lietadlo. Neurobil tak a vraj to tak nerobí takmer počas každého letu.

Cestujúca taktiež potvrdila, že po lete ho na letisku nečakala žiadna ochranka a jeho batožina bola odbavená s batožinou ostatných cestujúcich.

Nekŕmte nás odpadom

Od Vás: Tak si sedím minulou noc v letu z Barcelony, cestuji nizkoná… kladovou společností (eurowings), když najednou se objeví jakási slavná tvář – vidím děti, jak se s ním fotí, dospělí ho vítají, ptám se letušky, kdo to je? …odpoví, že rakouský Kancléř Sebastian Kurz…

Pod facebookovým príspevkom ľudia zdieľali svoje zážitky a fotografie s kancelárom. Mnoho ľudí tvrdí, že kancelár cestuje takými leteckými spoločnosťami úplne bežne a nemá problém sa odfotiť. Jeden z komentujúcich pridal fotografiu:

Fotka Frantiska Mucsku.Zdroj: facebook : Frantisek Mucska

Zdroj: facebook