Roztomilé dievčatko s Downovým syndrómom bude mať svoju vlastnú bábiku

American Girl je populárny katalóg s hračkami v Spojených štátoch. Je predovšetkým zameraný na propagovanie 45 centimetrových bábik, ktoré vytvára vychýrená firma Mattel. V októbrovom vydaní bola hviezdou katalógu len štvorročná Ivy Kimbel. Objaviť sa v tomto katalógu je snom každého malého dievčatka, ktoré žije v Spojených štátoch.

Firma Mattel sa v spolupráci s týmto katalógom zameriava na diverzitu bábik, ktoré sa v ňom objavia. Reprezentujú tak všetky deti bez rozdielu na to ako vyzerajú. V katalógu v minulosti nechýbali bábiky s načúvacími prístrojmi, vodiacimi psami či inzulínovou pumpou. Malá Ivy v októbrovom čísle reprezentovala komunitu ľudí s Downovým syndrómom.

 

Credit: American Girl

Zdroj: American Girl

 

Rodičia sú na ňu hrdí

Na fotkách je Ivy spolu so svojou bábikou oblečená do rovnakých červených trblietavých šiat. Ivina mamička, Kirsten, tak vyjadrila nesmiernu radosť, keďže vie, že deti s Downovým syndrómom nedostávajú toľko príležitostí aby sa objavili v printových alebo iných médiách. “Znamená to pre ňu všetko. No proste je malá, zlatá a má Downov syndróm. Je v katalógu a sme na ňu hrdí. Pre nás je dôležité aby v médiách boli reprezentované všetky deti,” hovorí hrdá mamička malej Ivy.

 

Credit: American Girl

Zdroj: American Girl

 

Dúfam, že sa táto reprezentácia prestane byť iba vedomou snahou a stane sa to normálnym,” znie Kirstenine posolstvo.

zdroj: ladible.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Roztomilé dievčatko s Downovým syndrómom bude mať svoju vlastnú bábiku”