Znásilnenia aj prostitúcia: Aj tieto praktiky sú bežné u tučniakov okatých!

Je jasné, že príroda je plná tajov no človek sa ich snaží už od nepamäti odhaliť. George Murray Levick počas expedície na Antarktíde v roku 1910 pozoroval správanie tučniakov okatých. No to čo zistil bolo tak šokujúce, že svoje poznatky nemohol vydať kvôli ich kontroverznosti. Svoju knihu navyše napísal v gréčtine z dôvodu jeho obáv, že nevzdelaná verejnosť pre jeho výskum nenájde pochopenie.

All About the Adélie Penguin | Continent 7: Antarctica

Visit Antarctica with a group of adorable Adélie penguins. Watch as they glide along the ice and swim through the frigid waters. ➡ Subscribe: http://bit.ly/N…

Malé ale kruté

No Lloyd Spencer Davis vo svojej knihe A Polar Affair (Polárna aféra), popísal aj Levickové zistenia, ktoré boli na jeho dobu kontroverzné. Hromadné znásilňovanie, sexuálne násilie či prostitúcia sú podľa portálu The Sun bežnými praktikami u tučniakov okatých. Samec je ochotný vymeniť samicu za kamienok čo môžeme brať ako istú formu prostitúcie. Levick bol dokonca svedkom nekrofílie,vtedy sa tučniak pokúšal spáriť s mŕtvym jedincom. Tučniakom okatým nie je cudzie ani násilie voči iným živočíchom aj napriek ich malému vzrastu. Nemajú problém zaútočiť na tulene alebo dokonca aj na človeka, ktorý sa k nim priblíži.

 

Close Up Photography of Penguin on Snow

Zdroj: pexels.com

 

Homosexualita je bežná

Lloyd Spencer Davis sa okrem Levickových poznatkov venoval aj vlastnej štúdii zaoberajúcou sa správaním tučniakov okatých. Z výsledkov jeho štúdie v roku 2002 napísal aj knihu s názvom The Plight of the Penguin, kde hovorí aj o homosexuálnych prejavoch tučniakov. Tie môžu byť spozorované napríklad aj v zoologických záhradách. Prejavuje sa to napríklad pri homosexuálnych párov tučniakov, ktorí spoločne vychovávajú mláďa. No na rozdiel od iných živočíšnych druhov si tučniaky rodičovské povinnosti delia 50/50.