Onkológ, ktorý „v priamom prenose“ hovoril o svojej rakovine, napísal list na rozlúčku…

Jeden z popredných ruských onkológov Andrei Pavlenko, ktorý bojuje proti rakovine žalúdka od marca 2021, napísal na Facebooku rozlúčkový príspevok. V ňom lekár povedal, že vývoj choroby mu nedáva žiadnu šancu na uzdravenie.

Vyzval všetkých, ktorí bojujú proti rakovine, aby sa nevzdali a verili v pozitívny výsledok liečby. On jednoducho nemal to šťastie.

Anna Pavlenko, manželka onkológa, informovala novinárov, že rodina sa o nevyliečiteľnosti choroby dozvedela pred dvoma mesiacmi.

Andrei Pavlenko je vedúcim onkologického centra na klinike štátnej univerzity v Petrohrade. Po tom, čo mu diagnostikovali rakovinu žalúdka, pokračoval v činnosti a vytvoril si na internete denník, v ktorom hovoril o pokrokoch v boji proti tejto chorobe. Dokonca aj po operácii, kedy mu odstránili žalúdok, pokračoval v práci.

Tu je jeho rozlúčkový list:

„Priatelia!

Moja životná cesta sa končí! Moja choroba sa, žiaľ, ukázala byť zákernejšia a jej vývoj za posledné 2 mesiace mi už nenecháva žiadnu šancu!

Teraz by som však chcel apelovať na každého, kto sa nachádza v štádiu liečenia – nevzdávajte sa!

Štatistika je tvrdohlavá vec a dokonca aj s mojou diagnózou máte šancu na vyliečenie! Len tomu verte! Ja som jednoducho nemal to šťastie.

Vždy som sa snažil byť pre svoju rodinu spoľahlivou oporou a ochrancom. Teraz tu zostanú bezo mňa. Viem, že moji priatelia ich budú podporovať, ale v tomto prípade som presvedčení, že žiadna ďalšia pomoc nevyjde na zmar.

Ďakujem, že ste pri mne stáli!! Veľa šťastia všetkým!!!“

zdroj: facebook.com