12 mýtov, ktorým ľudia veria iba vďaka Hollywoodskym filmom

Každý z nás má rád to záhadné čaro, ktorým sú zahalené Holywoodske filmy. Kde inde by sme videli policajta plaziaceho sa cez vetraciu šachtu alebo Britského špeciálneho agenta, ktorému za chrbtom nastane ukážkový výbuch a on sa pomalým krokom približuje ku kamere? Bohužiaľ, takéto veci sa dejú iba v predstavách filmových režisérov ale mnohí z nás chcú týmto veciam veriť.

 

Prečítajte si týchto 12 mýtov, ktorým možno veríte aj Vy “vďaka” Hollywoodskym filmom:

 

# 1  Zábery z bezpečnostných kamier sú vždy kvalitné. Aj keď policajt či agent priblíži obraz niekoľkonásobne páchateľov vždy vidia jasne. (Zábery sú v skutočnosti veľmi neostré a každé priblíženie by ukázalo iba rozmazaný/rozpixelovaný obraz)

CSI:Miami enjoying their reflection

oh you just didnt.. oh they did. Honestly i turned off the episode after watching this, and played the next one.

 

# 2  Do ventilačnej šachty sa zmestíte veľmi jednoducho. (Pravdou je že sú v skutočnosti veľmi úzke.)

Die Hard – Come out to the coast, have a few laughs…

Die Hard (1988)

 

# 3  Keď vybuchne bomba, veľká ohnivá guľa sa vznáša k oblohe. (V skutočnosti to vytvorí iba kúdeľ dymu)

2223 gallons of fuel and 72lbs of explosives. Enjoy the spectacular explosion of Blofeld’s HQ in SPECTRE (2015), that entered the Guinness World Records as the Largest Film Stunt Explosion. #JamesBond #007 #Spectre #danielcraig

49.8k Likes, 320 Comments – James Bond 007 (@007) on Instagram: „2223 gallons of fuel and 72lbs of explosives. Enjoy the spectacular explosion of Blofeld’s HQ in…“

 

# 4  Pirane zožerú človeka v priebehu pár sekúnd. (V skutočnosti sú veľmi kľudné a neexistuje žiadny záznam o usmrtení človeka piraňou)

Snuggled in bed #nowwatching #Piranha. Fun #movie 🙂 #piranha3d #piranha3dd #jaws #ElisabethShue #ChristopherLloyd #KellyBrook #EliRoth #RileySteele #stevenrmcqueen #vingrhames #jerryoconnell #film #DVD #horror #horrorhound #horrorfan #fantasy #girlsgonewild #geek

103 Likes, 1 Comments – Russell Garland (@superroo80) on Instagram: „Snuggled in bed #nowwatching #Piranha. Fun #movie 🙂 #piranha3d #piranha3dd #jaws #ElisabethShue…“

 

# 5  V pohyblivom piesku sa veľmi ľahko utopíte. (Pohyblivý piesok má takú hustotu, že žiadneho človeka ani zviera úplne nepohltí)

When I was a kid, I thought that quicksand was going to be a much bigger problem than it is

38 Likes, 4 Comments – Insert Montage (@insertmontage) on Instagram: „When I was a kid, I thought that quicksand was going to be a much bigger problem than it is“

 

# 6  Dávku adrenalínu musíte pichnúť vždy priamo do srdca. (Naozaj by mal byť adrenalín podaný intravenózne)

Trippy #pulpfiction #dontdoheroine #quentintarantino

2,343 Likes, 16 Comments – Pulp Fiction (@pulpfictionbyquentintarantino) on Instagram: „Trippy #pulpfiction #dontdoheroine #quentintarantino“

 

# 7  Ak sa v lietadle nachádza diera všetci pasažieri budú tlakom “vycucnutý” von z kabíny. (V skutočnosti sa do pár sekúnd tlak vyrovná no zvyšok cesty bude trochu hlučnejší)

Person Holding Smartphone Riding AirplaneZdroj: pexels.com

# 8  Človek sa môže celý ponoriť do lávy. (Láva je tak hustá, že sa v nej proste iba zaseknete)

T2: Terminator gives death the thumbs up

No Description

# 9  Asteroid, ktorý sa blíži k Zemi ju vie zničiť do pár sekúnd. (Astronómovia však vedia o každom telese, ktoré by sa malo k Zemi priblížiť už na 100 rokov dopredu)

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa I don’t like the Drugs but… (@idontlikethedrugs00am),

# 10  Cennosti v bankách sú chránené viditeľnými laserovými lúčmi. (Banky síce takúto ochranu majú no lúče určite nie sú viditeľné)

Image result for oceans twelve laser dance gifZdroj: gfycat.com

 

# 11  Ak sa na ceste nachádza rampa auto vyletí do vzduchu a letí tak aj niekoľko metrov. (V skutočnosti by ste tak iba poškodili nápravu a auto by sa mohlo prevrátiť)

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa At the movies (@lets_grab_a_movie),

# 12  Keď je človek postrelený okamžite spadne na zem. (Ak nie sú zasiahnuté životne dôležité orgány môže človek ďalej bežať aj niekoľko metrov)

Person Holding Black Revolver in Bokeh Photography

Zdroj: pexels.com

 

Aké iné Hollywoodske mýty ešte poznáte?

titulna ilustrácia: Leonid Khan

zdroj:brightside.com