Bielej fenke sa narodilo zelené šteniatko. Ako je to možné?

Každý deň sa narodí nové zviera rôznych farieb no to, ktoré sa narodilo v Severnej Karolíne je jedinečné. Shana Stamey a jej rodina vlastní bielu fenku nemeckého ovčiaka menom Gypsy. Celá rodina vedela, že Gypsy je v očakávaní no netušili to akej farby sa narodí jedno z jej šteniatok píše sa na portáli WLOS.

 

Zelené šteniatko

Bol to jej prvý vrh a za 3 hodiny porodila dokopy 8 malých šteniatok no štvrté v poradí bolo niečim výnimočné. “A potom som si uvedomila, že sa hýbe a [šteniatko] bolo zelené,” povedala Shana. Podľa veterinárky Suzanne Cianciulli povedala, že za to môže smolka nachádzajúca sa vo vaku v bruchu fenky. Táto prvá stolica šteniatok môže hlavne bielosrsté šteňatá zafarbiť na zeleno.

Shana Louise Stamey

Shana Louise Stamey updated her profile picture.

Aké meno mu vyberieme?

Shana vedela, že to neznamená nič zlé no aj tak začala hľadať čo môže byť za zeleným sfarbením šteniatka. “Matka to zo šteňaťa zlíže až kým ich prvýkrát neokúpeme a potom, myslím po pár týždňoch začne srsť blednúť,” tvrdí Shana Stamey. Ďalšou dilemou bolo vybrať pre jedinečné meno. “Rozmýšľali sme nad menom Gremlin, o áno, Pistácia. Niekedy ho voláme aj Pán Zelený,” prezradila Shana. No nakoniec mu našli dokonalé meno – Hulk – šteniatko je zelené a s agresívnym apetítom. Po čase keď mu srsť vybledla bola žltá a podľa slov Shany niekto navrhol aj meno Pikachu.

A #dog has given birth to green puppy named hulk in North Carolina #puppy #animals #animallover #doglover #cutepuppy #greenpuppy #hulk #cutedogs #unusual #cuteanimals #cute #pet #news #northcarolina #natgeo #natgeography #natio

189 Likes, 2 Comments – Skech ocean (@sketch_ocean) on Instagram: „A #dog has given birth to green puppy named hulk in North Carolina #puppy #animals #animallover…“

Videli ste už niekedy zelené šteniatko? Ako by ste tento malý zázrak pomenovali Vy?

Photo credit: Shana Stamey

zdroj:  wlos.com