Fanúšikovia Karla Gotta takmer spôsobili tragédiu. Jeho hrob zachvátili plamene

Smrť Karla Gotta zasiahla celú hudobnú scénu a takmer každého Slováka, Čecha či Nemca. Maestro bol známy v celej Európe a jeho meno poznali aj za veľkou mlákou. Jeho odchod po niekoľkoročnej náročnej liečbe bol naozaj bolestivý. V deň pohrebu sa s ním prišli rozlúčiť tisícky verných fanúšikov, hudobných kolegov a politických predstaviteľov.

Karel Gott dnes pokojne odpočíva na jednom z najväčších pražských cintorínoch, na pražských Malvazinkách. Miesto jeho odpočinku nie je náhodné, dokonca si ho vybral sám. Chcel mať navždy výhľad na jeho vilu na Bertramce, ktorá sa od cintorína nachádza len necelý kilometer. Jeho hrobka bola verejnosti sprístupnená už pred Vianocami, o čo sa postarala jeho milujúca manželka. Od tej chvíle k hrobu prichádzajú každý deň stovky a stovky obdivovateľov.

#ruheinfrieden #karelgott #legende #prag #unvergessen

108 Likes, 3 Comments – Silke Skapa (@ionsi87) on Instagram: „#ruheinfrieden #karelgott #legende #prag #unvergessen“

Jedného dňa, v polovici januára, sa však priamo pri hrobe tohoto maestra stala tragédia, akú nikto nečakal. Gottovi fanúšikovia pália spomienkové sviečky a ukladajú plyšáky, či kytice v ich blízkostí. Práve z tohoto dôvodu vznikol na mieste maestrového odpočinku požiar, ktorý zničil okolité krovie. Našťastie, nič vážnejšie sa nestalo. Po incidente prišla hrob vyčistiť sama Gottova manželka, no po pár minútach to nechala radšej na správu cintorína, ktorá ho čistila viac ako 3 hodiny.

My love forever❤️🖤 #karelgott #nejlepsizpevak #slavik #laskaoddetstvi #chybimi #loveyou

134 Likes, 5 Comments – Olga Oprchalová (@olga_oprchalova) on Instagram: „My love forever❤️🖤 #karelgott #nejlepsizpevak #slavik #laskaoddetstvi #chybimi #loveyou“

Zdroj: hitky.sk

zdroj foto: commons.wikimedia.org