Ľudia bez štipky citu: Slováci videli ľudí vyhadzovať z idúcich áut psy!

Téma týrania zvierat nie je bohužiaľ cudzia ani na Slovensku. Určite si pamätáte na prípad šteniatka, ktoré chceli usmrtiť hodením do rieky. Tentokrát Polícia SR prostredníctvom svojej facebookovej stránky upozorňuje na kriminálnikov, ktorých im nahlásili ľudia. No policajti všetkých žiadajú o pomoc pri ich dolapení.

 

Statusom dala Polícia SR do povedomia prípady, kedy sa ľudia stali svedkami toho ako neznámy páchatelia vyhadzovali z idúcich áut nechcené psy. Psy vyhadzovali aj z áut stojacich a civilistov žiadajú o to aby si všimli takéto správanie a zapísali si čo najviac poznávacích znakov, ktoré potom posunú polícii. 

 

“Policajný vyšetrovateľ potrebuje čo najviac dôkazov, aby takýmto páchateľom dokázal vinu a obvinil ich. Zapíšte si evidenčné čísla, odfoťte na mobil (ak nešoférujete), alebo dodatočne si pozrite vašu palubnú kameru. Príďte na najbližší policajný útvar a pomôžete tak nevinným tvorom,” prosia verejnosť v oficiálnom statuse. “Zviera nie je vec a je v našom záujme tieto prípady riešiť v rámci činnosti odboru environmentálnej kriminality,” píše sa v statuse.

 

Ak ste boli svedkom takéhoto konania, pokúste sa zapamätať si niektoré z identifikátorov a pomôžte Polícii SR nájsť páchateľov tohto ohavného činu!

 

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3101885413174993

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ľudia bez štipky citu: Slováci videli ľudí vyhadzovať z idúcich áut psy!”