Vedci potvrdili, že ženy by mali chodiť na dovolenky so svojimi priateľkami. Sú vtedy šťastnejšie a zdravšie

Pre všetky ženy máme dobrú správu. Vedci tvrdia, že by mali chodiť na dovolenku so svojimi priateľkami. Hoci väčšina to tak cítila už predtým, teraz je to potvrdené! Dokázalo sa, že takto strávený čas má veľký vplyv na psychickú kondíciu žien.

Ako uvádza magazín Southern Living odvolávajúc sa na výskumy z roku 2016, čas strávený s priateľkami spôsobuje zvýšené uvoľnovanie oxytocínu – hormónu šťastia a lásky. Tento hormón sa uvoľňuje vtedy, ak sa osoba cíti v spoločnosti dobre. Oxytocín tiež spôsobuje, že sú ženy empatickejšie a šťastnejšie.

A to nie je všetko! Nevinný výjazd s priateľkami môže predĺžiť život. Analýza z roku 2010 zosumarizovala výsledky zo 148 výskumov, ktorých sa zúčastnilo vyše 308-tisíc účastníkov.  Ukázalo sa, že osoby, ktoré majú pevnejšie putá s priateľmi žijú dlhšie. 

V inom výskume z 2015 vedci potvrdili, že nedostatok spoločenských väzieb je spojený so zdravotnými rizikami porovnateľnými pri fajčení 15 cigariet denne. Ako tvrdí psychológ William Chopik z Michigan State University: „Mať dobrých priateľov má obrovský vplyv na zdravie a sebalásku. Investujte preto do času stráveného so svojimi priateľmi.“

zdroj foto: pexels.com