22-ročná žena, ktorá má pozitívny test na koronavírus, prezradila, aké je to bojovať s touto chorobou

Mnoho mladých ľudí má pocit, že koronavírus sa ich netýka, najmä ak nemajú žiadne zdravotné problémy. Ale Bjonda Haliti je dokonalým príkladom, ktorý môže pandémia vyliezť na každého.

U 22-ročnej ženy, žijúcej v americkej Kalifornii, len nedávno potvrdili pozitívny test na COVID-19. Istý čas pochybovala, či by sa mala o svoj príbeh podeliť aj so zvyškom sveta. Nakoniec sa rozhodla napísať o svojich skúsenostiach s týmto vírusom. Opísala príznaky a kroky, ktoré musela urobiť, aby nad vírusom zvíťazila. Prečítajte si, čím všetkým si musela prejsť.

👩 „Mám 22 rokov a som nakazená novým koronavírusom COVID-19. 😷Premýšľala som, či sa o svoje skúsenosti podelím aj so širokou verejnosťou, najmä s 😥 ľuďmi v mojom veku, aby som ich oboznámila s touto problematikou a upokojila akýkoľvek strach či úzkosť spôsobené súčasnou pandémiou.

Bjonda Haliti on Twitter

I’m 22 years old and I tested positive for COVID-19. I’ve been debating on posting, but I want to share my experience especially with those around my age to help bring awareness, and to relieve any stress/anxiety some may have due to the pandemic.

1.deň

Začalo to miernym SUCHÝM kašľom a slabou bolesťou hrdla. Ten večer som cítila obrovskú únavu.

2.deň

V hlave som pociťovala veľké tlaky do takej miery, že som sa snažila kašľať jemnejšie, aby som sa vyhla tej bolesti. V tú noc som začala pociťovať stavy zimnice a horúčky. Ďalším symptómom boli bolestivé oči. Hýbanie s nimi bolo nepríjemné. Po ďalšom skúmaní som zistila, že je to len migréna, no nevedela som sa jej zbaviť. Celý deň som prespala.

3.deň

Moja energia je na bode nula, spím a teplotujem. Moje symptómy v tomto momente: suchý kašeľ, migréna, horúčky, zimnica, nechutenstvo. Rozhodla som sa ísť k lekárke, kde sa vylúčilo, že ide o chrípku alebo streptokoka. Lekárka mi povedala, že je to len infekcia, predpísala mi antibiotiká a 800mg ibuprofénu. Snažila som sa vyhýbať dehydratácii, zásobila som sa vitamínmi a probiotikami. V tú noc som aj napriek tomu mala vysokú teplotu.

4.deň

Teplota konečne ustúpila, no objavil sa nový symptóm: dýchavičnosť. Bolo to nepríjemné, akoby som mala na hrudníku ťažké tehly. V tomto momente som sa chcela dať čím skôr otestovať na koronavírus, bolo to však mimoriadne komplikované!!! Pokračovala som teda v karanténe a snažila som sa neustále prijímať tekutiny.

5.deň

Symptómy: bolesť hrdla, kašeľ, dýchavičnosť. Navštívila som tú istú lekárku a neoblomne som sa dožadovala otestovania na koronavírus. Povedala mi, že moje vitálne funkcie sú v norme, ale nebrala som nie ako odpoveď. Taktiež som si vyžiadala röntgen pľúc, všetko bolo v poriadku.

Odporučila mi, aby som pokračovala v karanténe a výsledky týkajúce sa koronavírusu dostanem o 5-6 dní!

6.deň

Pokračujem v užívaní antibiotík a ibuprofénu. Moje symptómy sú: bolesť hrdla, kašeľ, dýchavičnosť. Pociťujem, že začínam naberať energiu.

7.deň

Symptómy: mierna bolesť hrdla, mierny kašeľ, dýchavičnosť, pribúdajúca energia.

8.deň

Symptómy: Mierny kašeľ, začínam sa cítiť oveľa lepšie. Návrat energie!

9.deň

Symptómy: ťažší kašeľ, energia v normále.

10.deň

Symptómy: mierny kašeľ, hlieny, energia nezmenená. Výsledky testu: POZITÍVNE.

Pokračujem v samoizolácii a starám sa o seba. Dnes sa cítim skvele a zdravo! Budem sa musieť dať otestovať. Teda v prípade, že nájdem lekára, ktorý to bude ochotný urobiť. Zatiaľ som nemala to šťastie.

Bola  som doma v karanténe, ako mi to lekárka odporučila. Toto je fotografia tekutín, ktoré som pila, aby som nebola dehydrovaná. Pitie je v tomto prípade mimoriadne dôležité! Netreba však zabúdať ani na čistú vodu.

Bjonda Haliti on Twitter

I just want to let everyone know that I have been self isolating at HOME as recommended by my doctor. Here’s a picture of the liquids I’ve been taking to stay hydrated! I can’t stress enough how important it is to HYDRATE! Water is most important!

Každý sa ma pýta, ako som sa nakazila. Neviem. Niekoľko dní po sebe som bola vonku a v nedeľu som začala kašľať. Myslím že som sa nakazila niekde v bare. Preto je sociálna izolácia taká dôležitá!

Pre tých, ktorí sa ma pýtajú, aké to je: Prešla som si už niekoľkými chrípkami, ktoré boli horšie ako toto. Svoje bolesti hodnotím 4 z 10 v čase, keď som navštívila lekárku. Prvé tri dni boli najťažšie.

zdroj:boredpanda.com