back to top
streda, 17 apríla, 2024

22-ročná žena, ktorá má pozitívny test na koronavírus, prezradila, aké je to bojovať s touto chorobou

Mnoho mladých ľudí má pocit, že koronavírus sa ich netýka, najmä ak nemajú žiadne zdravotné problémy. Ale Bjonda Haliti je dokonalým príkladom, ktorý môže pandémia vyliezť na každého.

U 22-ročnej ženy, žijúcej v americkej Kalifornii, len nedávno potvrdili pozitívny test na COVID-19. Istý čas pochybovala, či by sa mala o svoj príbeh podeliť aj so zvyškom sveta. Nakoniec sa rozhodla napísať o svojich skúsenostiach s týmto vírusom. Opísala príznaky a kroky, ktoré musela urobiť, aby nad vírusom zvíťazila. Prečítajte si, čím všetkým si musela prejsť.

👩 „Mám 22 rokov a som nakazená novým koronavírusom COVID-19. 😷Premýšľala som, či sa o svoje skúsenosti podelím aj so širokou verejnosťou, najmä s 😥 ľuďmi v mojom veku, aby som ich oboznámila s touto problematikou a upokojila akýkoľvek strach či úzkosť spôsobené súčasnou pandémiou.

1.deň

Začalo to miernym SUCHÝM kašľom a slabou bolesťou hrdla. Ten večer som cítila obrovskú únavu.

2.deň

V hlave som pociťovala veľké tlaky do takej miery, že som sa snažila kašľať jemnejšie, aby som sa vyhla tej bolesti. V tú noc som začala pociťovať stavy zimnice a horúčky. Ďalším symptómom boli bolestivé oči. Hýbanie s nimi bolo nepríjemné. Po ďalšom skúmaní som zistila, že je to len migréna, no nevedela som sa jej zbaviť. Celý deň som prespala.

3.deň

Moja energia je na bode nula, spím a teplotujem. Moje symptómy v tomto momente: suchý kašeľ, migréna, horúčky, zimnica, nechutenstvo. Rozhodla som sa ísť k lekárke, kde sa vylúčilo, že ide o chrípku alebo streptokoka. Lekárka mi povedala, že je to len infekcia, predpísala mi antibiotiká a 800mg ibuprofénu. Snažila som sa vyhýbať dehydratácii, zásobila som sa vitamínmi a probiotikami. V tú noc som aj napriek tomu mala vysokú teplotu.

4.deň

Teplota konečne ustúpila, no objavil sa nový symptóm: dýchavičnosť. Bolo to nepríjemné, akoby som mala na hrudníku ťažké tehly. V tomto momente som sa chcela dať čím skôr otestovať na koronavírus, bolo to však mimoriadne komplikované!!! Pokračovala som teda v karanténe a snažila som sa neustále prijímať tekutiny.

5.deň

Symptómy: bolesť hrdla, kašeľ, dýchavičnosť. Navštívila som tú istú lekárku a neoblomne som sa dožadovala otestovania na koronavírus. Povedala mi, že moje vitálne funkcie sú v norme, ale nebrala som nie ako odpoveď. Taktiež som si vyžiadala röntgen pľúc, všetko bolo v poriadku.

Odporučila mi, aby som pokračovala v karanténe a výsledky týkajúce sa koronavírusu dostanem o 5-6 dní!

6.deň

Pokračujem v užívaní antibiotík a ibuprofénu. Moje symptómy sú: bolesť hrdla, kašeľ, dýchavičnosť. Pociťujem, že začínam naberať energiu.

7.deň

Symptómy: mierna bolesť hrdla, mierny kašeľ, dýchavičnosť, pribúdajúca energia.

8.deň

Symptómy: Mierny kašeľ, začínam sa cítiť oveľa lepšie. Návrat energie!

9.deň

Symptómy: ťažší kašeľ, energia v normále.

10.deň

Symptómy: mierny kašeľ, hlieny, energia nezmenená. Výsledky testu: POZITÍVNE.

Pokračujem v samoizolácii a starám sa o seba. Dnes sa cítim skvele a zdravo! Budem sa musieť dať otestovať. Teda v prípade, že nájdem lekára, ktorý to bude ochotný urobiť. Zatiaľ som nemala to šťastie.

Bola  som doma v karanténe, ako mi to lekárka odporučila. Toto je fotografia tekutín, ktoré som pila, aby som nebola dehydrovaná. Pitie je v tomto prípade mimoriadne dôležité! Netreba však zabúdať ani na čistú vodu.

Každý sa ma pýta, ako som sa nakazila. Neviem. Niekoľko dní po sebe som bola vonku a v nedeľu som začala kašľať. Myslím že som sa nakazila niekde v bare. Preto je sociálna izolácia taká dôležitá!

Pre tých, ktorí sa ma pýtajú, aké to je: Prešla som si už niekoľkými chrípkami, ktoré boli horšie ako toto. Svoje bolesti hodnotím 4 z 10 v čase, keď som navštívila lekárku. Prvé tri dni boli najťažšie.

zdroj:boredpanda.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Čoho sa muži vo vzťahoch najviac obávajú? 5 vecí, o ktorých zriedkavo hovoria

Vzťahy môžu byť komplikované a všetci v sebe nosíme...

Toto robí na jar veľa Slovákov, pritom im hrozí pokuta až do výšky 3300 eur.

Jar je obdobím, kedy príroda ožíva a s ňou...

Chcete mať postavu, ako Victoria Beckahm, ale neviete ako? Jej tajomstvo je konečne odhalené

Victória Beckham je skutočný príklad tvrdej práce. Má štyri...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Čoho sa muži vo vzťahoch najviac obávajú? 5 vecí, o ktorých zriedkavo hovoria

Vzťahy môžu byť komplikované a všetci v sebe nosíme...

Toto robí na jar veľa Slovákov, pritom im hrozí pokuta až do výšky 3300 eur.

Jar je obdobím, kedy príroda ožíva a s ňou...

Chcete mať postavu, ako Victoria Beckahm, ale neviete ako? Jej tajomstvo je konečne odhalené

Victória Beckham je skutočný príklad tvrdej práce. Má štyri...

Muž chce, aby jeho manželka dala výpoveď v práci a pracovala po nociach. Aby sa mohla starať o ich dieťa

Starostlivosť o novorodencov je neuveriteľne stresujúca a náročná úloha,...
spot_imgspot_img

Čoho sa muži vo vzťahoch najviac obávajú? 5 vecí, o ktorých zriedkavo hovoria

Vzťahy môžu byť komplikované a všetci v sebe nosíme obavy, ktoré môžu ovplyvniť spôsob, akým budujeme a rozvíjame vzťahy. Muži, rovnako ako ženy, majú...

Toto robí na jar veľa Slovákov, pritom im hrozí pokuta až do výšky 3300 eur.

Jar je obdobím, kedy príroda ožíva a s ňou aj naše jazýčky, hladné po čerstvých a aromatických doplnkoch každodenných jedál. Medzi nimi má osobitné...

Žena naliehavo potrebovala transplantáciu obličky, a tak sa jej manžel rozhodol začať hľadať darcu veľmi zvláštnym spôsobom.

William Larry Swilling a jeho manželka Jimmie Sue toho za 57 rokov manželstva prežili veľa. Napriek nepriazni osudu sa vždy navzájom podporovali a ich...
Verified by MonsterInsights