back to top
streda, 24 apríla, 2024

6 dôvodov, prečo sú svadobné prstene dôležitejšie, ako si myslíte. Kňaz nám povedal, prečo si ich nemáte dávať dole

Tento článok uverejnil americký pastor Dave Willis: „Ako pastor mám veľa svadieb. Toto je jedna z najobľúbenejších častí mojej práce. Som priamo v prvom rade najkrajšieho momentu, aký môžu ľudia zažiť.

Rád sledujem, ako sa ženích snaží zadržať slzy, keď prvýkrát vidí svoju nevestu kráčať smerom k oltáru. Páči sa mi, že pár sotva počuje slová, ktoré hovorím počas obradu, pretože sa pozerajú jeden druhému do oči a užívajú si blaženosť samotného okamihu.

Milujem všetko, čo so sebou prináša svadba.

Jedna z najhlbších častí obradu nastáva, keď mi predkladajú snubné prstene. Položím ich na vrch svojej Biblie a hovorím o tom, aké sú krásne, a sledujem pár, ako si nervózne odovzdáva prstene s výrazom: „Teraz ho už NIKDY nezložím!“

Je mi smutno, keď si ich toľko párov skladá dole. Niekedy sa to stáva z veľmi praktických dôvodov, ako kožné problémy alebo pracovné podmienky, ktoré neprospievajú šperkom, ale vo väčšine prípadov ich človek jednoducho nechce nosiť a vymýšľa dôvody, prečo to nie je také dôležité.

Veď aj samotný Frodo z knihy Pán prsteňov zistil, že prsteň môže mať niekedy oveľa väčší význam, ako si myslíme!

  1. Či už nosíte prsteň alebo nie, toto je PRVÉ, čo si ľudia všimnú, keď sa s vami stretnú, a často si urobia názor o vašom záujme uzavrieť manželstvo na základe prítomnosti alebo neprítomnosti prsteňa.

Moja babička bola vdovou niekoľko desiatok rokov. Už na začiatku manželstva ju dedko podvádzal a ona sa z týchto rán nikdy nepozbierala.

Aj dnes, keď hovorí o niekom, či už ide o osobu, ktorú pozná, alebo o celebritu (dokonca aj o pastoroch), všíma si, či nosí prsteň alebo nie.

Na základe jedného prsteňa robí závery o úprimnosti muža a jeho oddanosti k manželke. Hoci to môže byť veľmi pochybný ukazovateľ, robí to tak veľa ľudí.

  1. Prsteň je každodennou pripomienkou, že všetky vaše rozhodnutia, ktoré urobíte, budú mať vplyv aj na vášho manžela či manželku.

Od chvíle, keď ste si povedali áno, je každý aspekt vášho života spojený s vašimi partnermi. Všetko, čo robíte so svojím časom, slovami, peniazmi atď., ich nejako ovplyvní, prsteň je preto jednoduchou pripomienkou, že všetko, čoho sa dotknete, ovplyvní vaše manželstvo.

  1. Prsteň je symbolom úcty k vašej polovičke.

Rešpektovanie manželstva sa nemeria iba tým, čo hovoríme. Pod lampou je najväčšia tma.

Prsteň je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako môžete túto úctu prejaviť, najmä keď vás manžel/ka požiadali, aby ste ho nosili alebo povedali, že je to pre nich veľmi dôležité.

Ak vás váš manžel alebo manželka požiadali, aby ste si ho dali a vy ste túto požiadavku neustále odmietali, prejavujete tým neúctu a ignorujete jeho pocity.

  1. Váš prsteň je prvou obrannou líniou proti nevere.

Prsteň nie je spoľahlivou obranou proti nevere, ale určite je prvou obrannou líniou. Nosenie prsteňa prirodzene sprostredkuje správu: „Som ženatý. Som verný. Moje manželstvo je pre mňa dôležité.“

Ak sa pokúsite byť „v manželstve potajomky“, pričom váš rodinný stav zostane v tajnosti, verte, že svojho partnera či partnerku nerešpektujete. Pretože len ľudia, ktorí nerešpektujú manželstvo, sa správajú takto.

  1. Prsteň je pre vaše deti viditeľným symbolom, že vám záleží na vašom manželstve.

Ak máte deti, jednou z najdôležitejších lekcií, ktorú môžete naučiť, je, ako by malo manželstvo vyzerať.

Ukážte svojim deťom krásu manželov, ktorí si prejavujú svoju oddanosť nielen v súkromí, ale aj na verejnosti. Trvá to omnoho viac ako len prsteň, no prsteň bude prvým znakom vašich pocitov.

  1. Neexistuje žiaden dobrý dôvod nato, aby ste ho nenosili!

Ako som už povedal na začiatku, existuje niekoľko praktických výnimiek, no v prípade, že je to len otázka preferencie, prečo by ste si ten prsteň nemali dať?

Čo si o tom myslíte? Nosíte snubné prstene?

zdroj: patheos.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...

Newsletter

Prečítaj si

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...

Mám 45 rokov a až dnes som zistila, že na farbe hubky na riad záleží! TOTO BY STE MALI VEDIEŤ

Hubky na umývanie riadu sa nachádzajú v každej kuchyni...

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne a otvorene prehovorila o svojom rozhodnutí nemať deti vo videu na TikToku. Žiaľ, musela zverejniť aktualizáciu,...

Manželstvo Richarda Gerea s o 33-ročnou mladšou manželkou, ktorá kedysi spávala na ulici, má „silnú karmickú energiu“

Po tom, čo Richardovi Gerovi stroskotali prvé dve manželstvá, sa herec rozhodol, že sa už nebude zapájať do srdcových záležitostí a mať ďalšie deti,...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína a olív, starobylých kamenných uličkách a malebných plážach  Antonia venovala celý svoj život výchove svojej...
Verified by MonsterInsights