Fotka vyčerpaného čínskeho lekára obletela celý svet. Je za ňou silné posolstvo

Doktor Jiang Wenyang patrí medzi popredných čínskych lekárov, ktorí bojovali proti hrozbe roku 2020 – koronavírusu. Na fotografii v príspevku uverejnenom na facebookovej stránke Nekŕmte nád odpadom si môžete pozrieť fotografiu z v provincie Hubei, v ktorej pandémia koronavírusu začala. Fotografia bola vytvorená v deň, kedy z tejto nemocnice pustili poslených 49 pacientov.

Ak nechceme, aby sa na Slovensku vyvíval scenár koronavírusu tak ako v Číne alebo Taliansku, zabráňme tomu a ostaňte doma. Lekári tvrdia, že len 1 z 5 nakazených má reálne príznaky nákazy a tak ju môže preniesť na stovky ľudí zo svojho okolia aj napriek tomu, že sa cíti zdravý. Správajme sa zodpovedne aby naše zdravotníctvo nemuselo skolabovať a aby sa zdravotná starostlivosť dostala každému, kde ju potrebuje.

 

Čína dobojovala, na fotografii je doktor Jiang Wenyang, ktorý leží na prázdnej posteli v provincii Hubei, kde epidémia začala. V deň keď bola fotografia odfotená pustili posledných 49 pacientov domov, deň na to aj táto dočasná nemocnica zavrela. Takmer všetky dočasné nemocnice zatvárajú, včera bol čínsky prezident vo Wuhane a dnes vláda vyhlásila víťazstvo.

V EU to len začína, preto prosím poslúchajte a buďte doma. Iba jeden z 5 nakazených má príznaky, ale všetci 5 vírus ďalej roznášajú. Okrem toho sa vírus prejaví po 2 až 3 týždňoch od infikovania. Dva týždne sa tak človek cíti zdravý a veselo roznáša vírus ďalej. Keď sa príznaky prejavia, počet chorých rastie extrémne rýchlo.

Tým sa preťaží zdravotníctvo a život prestane fungovať. V Číne napríklad museli stopnúť všetky liečby (nie len) rakoviny a ľudia dva mesiace nedostávali chemoterapiu. Buďte doma nech k tomu nedojde aj na Slovensku. „Ja som zdravý, môžem ísť teda von“ naozaj neplatí. A hlavne necestujte.

Security Check Required

No Description

➡️  Viac článkov o Koronavíruse nájdete na tomto odkaze  ⬅️

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom