Dedko sa snažil dovolať operátorovi. Po 24-tisícoch hovorov ho zatkla polícia

Magazín Sorenews24 si pred pár dňami všimol prípad muža, ktorý poriadne prekvapil svojho operátora a aj políciu. Tá ho zatkla potom, čo sa snažil 24 000 krát dovolať svojmu operátorovi. Nevedno, či starší pán patrí k večným sťažovateľom, alebo mal len problém, s ktorým si jednoducho nevedel dať rady.

71-ročný pán, Akitoši Okamoto zo Saitamy, neúnavne telefonoval svojmu poskytovateľovi telekomunikačných služieb z dôvodu, že operátor mal vraj porušiť zmluvu. Deduško každodenne počúva rozhlasové vysielanie a ked‘ to jedného dňa nebolo možné, nenechal sa odbiť obsadenou linkou. Pán sa napokon rozhohol operátora – spoločnosť KDDI žalovať za porušenie zmluvy. Okrem toho žiada verejné ospravedlnenie.

a rainy day in Saitama

710 Likes, 10 Comments – @i_dauyu on Instagram: „a rainy day in Saitama“

Porucha však netrvala len jeden deň. Pán na ich informačnú linku volal presne 730 dní a to po 33 telefonátov denne. Spoločnosť sa po 24 000 telefonátov rozhodla, že na muža pošle políciu, pretože si s ním nevedela poradiť sama. Telekomunikačná spoločnosť počas dvoch rokov tvrdila, že žiadne prerušenie vysielania nezaznamenala a že pán zbytočne blokuje ich informačné služby pre ostatných zákazníkov.

Polícia momentálne vyšetruje spomínaného pána za prečin kladenia prekážky pri podnikaní. Je to prečin, ktorý obmedzuje bezproblémové podnikanie.

Zdroj: emefka.sk