Dobrá správa z Českej republiky: Z koronavírusu sa vyliečili prvý traja pacienti!

V posledných dňoch si na internete ľudia čítajú zväčša negatívne informácie týkajúce sa koronavírusu. Nádej však dodávajú možné lieky, ktoré sú vo fáze testovania alebo na neho čakajú. Dnes však prišla z Českej republiky dobrá správa! Z koronavírusu sa vyliečili prvý traja pacienti z 298 nakazených. Je to presne 14 dní od prvého prípadu v Česku. Informovala o tom Česká televize na ich oficiálnom Twitteri.

ČT24 on Twitter

V Ústeckém kraji se tři pacienti vyléčili z nemoci COVID-19. Jsou to tři lidé z Děčína, kteří byli mezi prvními nakaženými novým typem koronaviru.

Čakali na negatívne výsledky testov

Všetci vyliečení pacienti pochádzajú z Děčína a liečili sa v nemocnici v Ústí nad Labem. Riaditeľka krajskej hygienickej stanice, Lenka Šimůnková, potvrdila, že pacienti už nemali zdravotné problémy dlhší čas. No s oficiálnym vyhlásením čakali až po dvoch negatívnych výsledkoch v rozmedzí dvoch dní. “V Českej republike máme prvých troch pacientov vyliečených z nákazy koronavírusom! Všetci traja v nemocnici v Ústí nad Labem. Skvelá správa a obrovská nádej a motivácia,” vyjadril sa k novinke premiér Andrej Babiš.