Koronavírus v Singapure: Slovenka prezradila aké opatrenia boli zavedené!

Svetom sa ohľadom koronavírus šíri panika, ktorá je viac menej zbytočná. Svoje o tom vie aj muž po 60-tke, ktorý sa vírusom nakazil. Ak sa chcete infikovaniu koronavírusom vyhnúť je potrebné dodržiavať isté zásady. Slovenka žijúca v Singapure vo svojom videu informuje aké opatrenia zaviedla táto krajina aby sa predišlo šíreniu nákazy.

 

Youtubový kanál Cestuj s INGRID ON THE GO, patrí mladej Slovenke žijúcej v Singapúre. Vo svojom videu “Ako Singapur ÚSPEŠNE bojuje s Korona Vírusom (COVID19)” informuje o tom ako to vyzerá počas epidémie v Singapure. Začína s tým, že Singapur má 5,6 milióna obyvateľov, z ktorých je viac ako 90 nakazených, preto sa koronavírusu nebojí. Sama verí, že Singapur urobil všetko čo bolo v jeho silách aby s vírusom úspešne bojoval.

Ilustračné foto

Zdroj: pexels.com

 

Po prepuknutí koronavírusu, Singapur uzavrel hranice všetkým zahraničným cestujúcim Číny. No tí, ktorí majú v Singapure trvalý pobyt a vrátili sa z Číny boli na 14 dní umiestnení do karantény. Tí, ktorí boli v kontakte s potvrdenými prípadmi koronavírusu boli okamžite kontaktovaní a umiestnení do karantény. Na prevenciu rozdali milióny masiek, presne 4 masky do jednej domácnosti.

 

Väčšina nakazených sa vyliečila

Singapur sa postaral aj o čistenie a dezinfikovanie všetkých verejných priestorov. A to napríklad, sídliská, dopravné prostriedky či reštaurácie. Zamestnávatelia tiež podnikli niekoľko opatrení a svojim pracovníkom povolili pracovať aj z domu. Navyše pred vstupom do kancelárii každému zmerajú telesnú teplotu. Šíreniu dezinformácii prostredníctvom médii zamedzili tak, že pre pravdivé informácie zriadili špeciálnu skupinu na Whatsapp-e (Gov.sg). Aj vďaka týmto opatreniam sa z koronavírusu v Singapure vyliečilo viac ako 60 ľudí. Preto Ingrid radí, že panika nie je vôbec riešením!

 

Celé video si môžete pozrieť tu:

Ako Singapur ÚSPEŠNE bojuje s Korona Vírusom (COVID19).

Ako Singapur ÚSPEŠNE bojuje s Korona Virusom (COVID19). V tomto videu sa s vami podelím o 8 konkretných príkladov ako Singapur bojuje s Korona Vírusom. Táto …