Manželstvo medzi sesternicou a bratrancom. Čakajú spolu dieťa, za čo im hrozí väzenie

Angela Peang s manželom Michaelom LeemZdroj: Angela Peang/Facebook

Manželstvá medzi pokrvnými príbznými sú zakázane vo väčšine kútov sveta. Rovnako to je aj v mestečku Eagle Mountain (Utah), kde žijú Michael Lee (38) a Angela Peangová (38), ktorí sú rodinnými príslušníkmi, konkrétne sesternicou a bratrancom. Portál Daily Mail informoval, že za to, že spolu splodili potomka, ktorý sa má narodiť v máji, im hrozí vysoká pokuta alebo dokonca aj väzenie.

Dvojica uzavrela manželstvo v  Colorade, pretože v Utahu to je povolené len vtedy, ak je dvojica vo veku nad 65 rokov, alebo v 55 a obaja sú už neplodní, pretože pri splodení potomka medzi príbuznými hrozí 7 percentné riziko genetickej chyby. Vedci tvrdia, že v tomto prípade, majú obaja rovnaké DNA až v 12,5 percentách. Manželia sa momentálne snažia získať dostatok podpisov proti zrušeniu ilegálnym príbuzenským vzťahom, no nedarí sa im to.

Angie Wakamatsu Peang

Angie Wakamatsu Peang updated her cover photo.

Dvojica si pred splodením potomka nechala urobiť genetické testy, no to štátu nestačí. Príbuzným hrozí okrem pokuty 10-tisíc dolárov aj päťročné väzenie. Žena je momentálne v piatom mesiaci a lekári tvrdia, že jej dieťa bude zdravé.

Obaja mali pred týmto manželstvom ešte jedno, no pri oboch sa rozpadlo. Dvojica tvrdí, že ich láska rozkvitala už v detstve, no ich rodina im ju zakazovala. Ked‘ im však prvé manželstvo nevyšlo, rozhodli sa, že už viac rodinu a ich názory nebudú riešiť. Momentálne veria, že im štát vyhovie.

‚He’s A Part Of Me,‘ Says Woman Who Married Her First Cousin

First cousins who claim they fell in love as children face are trying to change marriage laws in their home state of Utah. https://www.drphil.com Subscribe t…

Zdroj: tvnoviny.sk