Muž v karanténe poslal svojho psa na misiu. Mal mu ísť nakúpiť a takto to dopadlo

V týchto ťažkých dňoch, všetci lekári a iní zdravotný personál prosí ľudí, aby sa podieľali na zastavení rozširovania koronavírusu. Prosia aby sa ľudia spoločensky dištancovali a aby zostali doma, ak môžu. Ľudia sa tak snažia byť kreatívni pri hľadaní spôsobov, ako pokračovať v ich každodennom živote.

Ako už bolo povedané zdá sa, že ľudia sú celkom schopní nájsť spôsoby, ako sa držať svojich známych rutín a stretávať sa so svojimi rodinami a susedmi čo najbezpečnejšie. Ale je to o niečo ťažšie, pokiaľ ide o túžbu po niečom ako je vrecko „Cheetos“. Návšteva obchodu by vás vystavila ľuďom mimo vášho spoločenského kruhu, a taktiež väčšiemu riziku infekcie. Tento mexický muž však našiel dômyselné riešenie, ako tomu zabrániť.

 

V dnešnej dobe nie je získanie balíčka Cheetos (cerálne lupienky) také ľahké, ako sa môže zdať v dôsledku karantény. Tento človek však našiel geniálny spôsob, ako uspokojiť svoje chute.

Image credits: ckarlozm

Aj tie najjednoduchšie úlohy si v dnešnej dobe vyžadujú určitú kreativitu. Keď sa Antonio Munoz objavila v hlave myšlienka získať balíček „Cheetos“, neupustil od nej. Namiesto toho si povedal, že aj keď nemôže ísť do obchodu kvôli karanténe, môže poslať svojho psa do obchodu cez ulicu a dúfať v to najlepšie. „Tretí deň karantény. Naozaj som chcel svoje „Cheetos“,“ povedal.

 

Ukázalo sa, že Antonio Munoz môže poslať svoju čivavu do obchodného domu cez ulicu

 

Pripojil k obojku psa lístoček, ktorý vysvetľoval čo potrebuje, spolu s 20 $

 

Munoz poslal svojho psa do obchodného domu cez ulicu s lístočkom, na ktorom bolo napísané: „Dobrý deň, pán obchodník. Prosím, predajte môjmu psovi nejaké oranžové Cheetos, nie červené, tie sú príliš štipľavé. Na obojku má pripnutých 20 $. VAROVANIE: Ak sa nebude správne úctivo, bude hrýzť. Váš sused. “

Image credits: ckarlozm

Aj keď malý psík vyzeral na začiatku trochu zmätené, svoju úlohu splnil

 

Zdá sa, že napriek všeobecne mylnej predstave, že čivavy sa nedajú vycvičiť, pre tento prípad neplatí. Chovateľka plemena Chihuahua Patricia Johanson hovorí: „Je pravda, že čivavy majú povesť, že hryzú a ťažko sa trénujú. V skutočnosti záleží od jednotlivca v rámci plemena. Určite ich možno trénovať aj v súťažných športoch, na šou a aj vo filmoch existuje veľa čiváv, ktoré dokazujú, že môžu byť trénované na vyššej úrovni“.

Image credits: ckarlozm

Munoz dokonca zachytil niekoľko rozkošných záberov jej návratu domov s taškou „Cheetos“, ktoré tak veľmi chcel

 

Johanson vysvetľuje, že napriek tomu, že čivavy sú chované pre spoločnosť, majú osobnosť teriérov, ktorá veľakrát nezodpovedá želaniam majiteľa. Rovnako ako teriéry sa neboja používať svoj hlas, aj keď nemusia loviť. „Sklon k ochrane a agresii, ktorá má chrániť okolie je vedľajším účinkom chovu psa ako oddaného spoločníka,“ hovorí.

Image credits: ckarlozm

Zúfalé časy si vyžadujú zúfalé riešenia, nie?

 

Rovnako ako u každého iného plemena, Johanson odporúča pri tréningu čivavy pozitívnu metódu. Navrhuje použitie dobrôtky ako odmeny za dobré správanie: „Cieľom je, aby váš pes opakoval správanie, ktoré mu prinesie odmenu, ako sú dobroty alebo náklonnosť. Odmena môže zahŕňať jedlo, špeciálne pochúťky, chválu a pohladenie, hranie sa s obľúbenou hračkou atď.“

Image credits: ckarlozm

Ľudia si príbeh zamilovali a vtipne ho okomentovali

Image credits: ckarlozm

zdroj:boredpanda.com