NASA zverejnila snímky z Číny. Znečistenie ovzdušia kleslo na minimum!

Odkedy bola nákaza koronavírusom ohlásená, mnohé mestá v Číne boli uzavreté kvôli karanténe. Ľudia by sa tak podľa pokynov mali zdržiavať doma a vyhýbať sa miestam, kde sa zdržiavajú masy ľudí. Ako ste sa mohli dočítať v našom nedávnom článku, aj zamestnávatelia by mali začať robiť opatrenia aby tak ochránili svojich zamestnancov ale aj svoju spoločnosť. 

 

No žiaľ, v epicentre koronavírusu, vo Wuhane začali kvôli karanténe veľmi razantné kroky. Ľudia sa naozaj zdržiavajú doma, preto nepoužívajú autá. Kvôli nákaze muselo byť zatvorených hneď niekoľko továrni a závodov. NASA tak zverejnila satelitné snímky, kde je vidieť, že skleníkové plyny a najmä miera oxidu dusičitého výrazne poklesla. Snímky tak porovnávajú kvalitu ovzdušia s prvými týždňami roka 2020 a posledným týždňom mesiaca február ako informuje portál Independent.

 

Zdroj: NASA

 

“Toto je prvýkrát čo som videla tak dramatický pokles na tak širokej ploche pri špecifickej udalosti,” tvrdí Feil Liu, výskumníčka kvality ovzdušia pre NASA. Jediný pokles oxidu dusičného postrehla aj v roku 2008 počas ekonomickej recesie no tvrdí, že pokles bol postupnejší ako je to v tomto prípade.

 

Porovnanie s rokom 2019

Zdroj: NASA

 

V Číne je momentálne cca 80 000 prípadov infikovania koronavírusom, z čoho približne 2900 ľudí tomuto vírusu podľahlo. Najviac ohrozené sú deti a starší ľudia, rovnako aj ľudia z inými chronickými ochoreniami alebo oslabenou imunitou.

 

Ak sa chcete aj Vy chrániť pred koronavírusom, dodržiavajte tieto zásady:

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3150444838319050

zdroj: independent.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “NASA zverejnila snímky z Číny. Znečistenie ovzdušia kleslo na minimum!”