Naučte sa správne kašlať. Učiteľka sa podelila o svoju metódu kašľania do lakťa

Ako počet nakazených koronavírusy rastie, ľudia začínajú čím ďalej intenzívnejšie dbať o svoju hygienu a návyky. Od umývanie rúk po dobu 20 sekúnd po správnej kýchanie a kašľanie, ľudia si začínajú uvedomovať riziko nákazy. Vzhľadom na spôsob šírenia nového typu koronavírusy je najmä dôležité si zakrývať ústa pri kašli a kýchaní, viete to ale správne?

Všetkým je už od malička vštepované, že si musíme pri kašli zakrývať ústa, ale vieme, aký je správny postup? Podľa jednej učiteľky existuje správny spôsob a väčšina ľudí, ktorí kašlú do dlane, to vraj nerobia správne.

Laurie Geoff, učiteľka zo škôlky v Seattli, sa stala virálny na Twitteri vďaka svojmu videu, na ktorom zdieľa „ideálny“ metódu, ako kašľať. Používa pri tom kapsičku z lakťa.

„Veľa ľudí je zmätených ohľadne toho, ako správne kašlať. Pracujem v škôlke a toto je niečo, čo deťom vštepuje každý deň. Nemôžeme kašlať do roztvorenej dlane, potom máme po celej ruke baktérie a čokoľvek, na čo siahneme, bude tieto baktérie mať. „

„Keď kašlete, musíte použiť tzv. Kapsičku z lakťa. Hovorím tomu kašeľ kapsička, pretože ju máte neustále pri sebe, na svojom tele, je to zadarmo. Ak budete kašlať či kýchať, robte tak do lakťa, „ uvádza.