Prečo sme takí bezohľadní? V Košiciach dnes stáli ľudia pred úradom v radoch

Len včera sme Vám priniesli článok o tom ako to vyzeralo v lyžiarskom stredisku Jasná. Aj napriek nariadeniam sa ľudia naďalej zdržiavali vo veľkých skupinách a tak ohrozovali seba aj okolie. Dnes Polícia SR zverejnila fotografiu spred úradu oddelenia dokladov v Košiciach. Upozorňujú tak, že zavedenie opatrení neznamená to aby si verejnosť vybavovala svoje záležitosti na úradoch.”.

Sprísnené opatrenia neplatia iba pre ľudí, ktorí majú byť povinne v karanténe ale pre nás všetkých. Na záver pripájajú aj užitočné rady pre VŠETKÝCH obyvateľov Slovenska, nie len pre tých, ktorí sú v karanténe.

“Tu sú naše odporúčania aj v prípade, keď nie ste v karanténe:

➡️Dodržujte základné hygienické návyky.

➡️Dbajte na dôkladnú hygienu rúk.

➡️Dbajte na zvýšenú dezinfekciu povrchov v domácnosti.

➡️Kašlite a kýchajte do papierových vreckoviek, ktoré potom zahodíte do koša.

➡️Obmedzte návštevy priestorov s vyšším počtom ľudí, návštevu úradov a vyhýbajte sa miestam s vyššou koncentráciou ľudí.”

Polícia Slovenskej republiky

KORONAVÍRUS: ĽUDSKÁ BEZOHĽADNOSŤ NEPOZNÁ HRANICE, REŠPEKTUJTE MIMORI… ADNU SITUÁCIU Neuveriteľné. Táto fotografia vznikla spred oddelenia dokladov v Košiciach a môžete na nej vidieť desiatky ľudí. Tak ako už v priebehu včerajšieho dňa odznelo z úst premiéra SR, mimoriadne opatrenia krízového štábu smerujú k tomu, aby sa ľudia nezhlukovali vo väčšom počte na jednom mieste a to aj napriek tomu, že nie sú v karanténe.

 

Na svojom Instagrame moderátor Viktor Vincze, takisto zdieľal podobné situácie:

Zdroj: instagram.com/viktorvincze