Predpovede situácie v Spojenom kráľovstve: Môže sa nakaziť až 80% obyvateľov, epidémia bude trvať ešte rok!

V Spojenom kráľovstve sa uskutočnil brífing Verejného zdravotníctva Anglicka pre členov Štátnej zdravotnej starostlivosti.

Tento brífing odhalil, že kompetentní očakávajú, že epidémia koronavírusu bude trvať ešte ďalších 12 mesiacov. Počas tohto času by sa malo nakaziť vírusom až 80% Britov. To znamená, že by sa mal nakaziť každý štyria z piatich obyvateľov Spojeného kráľovstva ako informuje The Guardian.

“Myslím si, že to [počet nakazených] klesne v lete, koncom júna a vráti sa to naspäť v novembri tak ako klasická sezónna chrípka. Myslím si, že to [koronavírus] tu bude už navždy ale časom už nebude až tak závažný, keď sa imunita posilní,” hovorí Paul Hunter, profesor medicíny na University of East Anglia a expert na epidemiológiu. Premiér Britskej vlády, Boris Johnson, taktiež nariadil každému, kto kašle aby sa izoloval do karantény aspoň na 7 dní. 

Vyťažený personál testovacích zariadení

V správe z brífingu je taktiež napísané, že 500 000 z 5-tich miliónov z potrebných obyvateľov pracujúcich záchranných zložkách a nemocniciach sa počas epidémie nakazí. Taktiež prehlasujú to, že nebudú schopný testovať každého s príznakmi, keďže laboratória sú momentálne vyťažené.

Testovať tak budú len ľudí, ktorí sú vážne chorí a ležiaci v nemocnici, zariadeniach pre seniorov alebo väzniciach, kde sa dostali do styku s vírusom. Zložky, ktoré boli poverené testovaním sú vyťažené natoľko, že zdravotnícky personál taktiež nebude môcť byť testovaný.

Vráti sa naspäť v jeseni?

Ak by sa teda potvrdilo, že sa nakazí až 80% obyvateľov znamenalo by to úmrtie viac ako pol milióna ľudí. Vrchol nákazy sa očakáva koncom mája až do polovice júna, kedy bude zdravotníctvo najviac vyťažené. Stratégia všetkých krajín je taká, že sa vrchol budú snažiť oddialiť a natiahnuť na dlhší čas aby sa personál vedel s novými prípadmi lepšie vyrovnať.

Taktiež existuje možnosť, že do toho času budú dostupné nové formy liečby. Ak sa predpokladá, že počas jesene sa vírus vráti preto treba plánovať aj do budúcnosti až pokým sa nevyvinie vakcína. No aj napriek tomu nie je isté či to ľudí ochráni pred nákazou.

zdroj: theguardian.com

foto:pexels.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Predpovede situácie v Spojenom kráľovstve: Môže sa nakaziť až 80% obyvateľov, epidémia bude trvať ešte rok!”