Severná Kórea klame! Hľadá medzinárodnú pomoc pri testovaní koronavírusu, no hlási 0 nakazených

Podľa dostupných zdrojov Severná Kórea hľadá medzinárodnú pomoc pri testovaní ľudí nakazených koronavírusom, aj napriek tomu, že krajina stále hlási 0 nakazených. Verejnosti tvrdí, že obyvatelia krajiny sú úplne v bezpečí. Podľa Financial Times sa vláda pokúsila kontaktovať spoločnosti na celom svete v snahe zvýšiť kapacitu testovania.

Vláda krajiny sa k tomuto prípadu vyjadrila negatívne a to tak, že úradníci určite žiadnu pomoc nevyhľadávali. Kim Jong-un dokonca prijal tvrdé opatrenia proti šíreniu koronavírusu aj napriek tomu, že v krajine žiadne oficiálne potvrdené prípady nie sú. Zahraniční experti sú voči tomuto tvrdeniu skeptickí vzhľadom na to, že Severná Kórea hraničí s Čínou, z ktorej vírus pochádza.

Krajina zakázala príchod zahraničných turistov, zintenzívnila detekčnú kontrolu na vstupných miestach a zmobilizovala zdravotníckych pracovníkov, aby monitorovali obyvateľov a izolovali tých, ktorí majú príznaky.

Kim sa vyjadril, že v krajine bude postavená dokonca aj nová nemocnica. Sám Donald Trump vraj krajine ponúkol pomoc aj napriek tomu, že USA má nedostatok zdravotných pomôcok pre svojich vlastných obyvateľov. Pandémia koronavírusu môže v Severnej Kórei spôsobiť obrovské straty. Krajina nemá dostatok zdravotníckych pomôcok a ani vyškolených lekárov, ktorí by boli schopní koronavírus zvládnuť.

Zdroj: independent.co.uk

zdroj foto: wikimedia.org