Status smetiara valcuje internet: V týchto ťažkých časoch svojimi slovami ľudí ukľudnil

V čase vyčíňajúceho koronavírusu má množstvo ľudí pracovať z pohodlia svojho domova. No nie všetci majú takéto šťastie a dennodenne chodia naďalej do práce. Medzi nich patrí aj Jester, smetiar z Kalifornie, ktorý posiela prostredníctvom svojich tweetov ľuďom upokojujúce slová. Aj napriek tomu, že je situácia vážna a každý sa bojí ako všetko dopadne si Jester vie zachovať chladnú hlavu aj keď z domu pracovať nemôže.

 

“Som smetiar, nemôžem pracovať z domu a moja práca je pre mesto potrebná a musí sa spraviť. Je to ťažká práca, či už je to vstávanie ešte predtým ako vyjde slnko alebo fyzická ujma na mojom tele kvôli monotónnosti tejto práce, niekedy je to ťažké pracovať ďalej. Práve teraz pociťujem akúsi hrdosť a užitočnosť keď si robím svoju prácu. Vidím ľudí, mojich ľudí, môjho mesta, vykukujúcich z okna. Boja sa, my sa bojíme. Sme vystrašení no odolávame. My smetiari budeme aj naďalej zbierať smeti, lekári a sestričky budú ďalej ordinovať a starať sa o Vás. Bude to v poriadku, my docielime to aby to bolo v poriadku. Milujem svoje mesto. Milujem svoju krajinu. Milujem planétu Zem. Buďte k sebe dobrý a zvládneme to,” znejú slová “obyčajného” smetiara.

 

 

Jeho slová nadchli mnoho ľudí, ktorí sú za jeho služby aj za služby ľudí, ktorí naďalej pracujú, naozaj vďační. “Som poštový doručovateľ a to, že nemôžem pracovať z domu znamená, že budeme stále tam vonku makať s Vami. Ostaňte v bezpečí,” odpísal Jesterovi mladík. Ostatní ľudia mu za jeho služby z celého srdca poďakovali.

zdroj:boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Status smetiara valcuje internet: V týchto ťažkých časoch svojimi slovami ľudí ukľudnil”