Študenti sa počas karantény nudiť nebudú! Trojka pre nich vysiela diela povinnej literatúry

RTVS pružne zmenila televízne vysielanie z dôvodu presunutia písomných a ústnych maturít kvôli aktuálnej hrozbe – koronavírusu. Všetkým maturantom chce vedenie televízie pomôcť podrobne sa pripraviť na „skúšku dospelosti“. V najlblížších dňoch odvysiela niekoľko legendárnych sfilmovaných diel, ktoré patria do povinnej literatúry všetkých stredoškolákov.

Intendantka Trojky, Judita Gembická, za televíziu prezradila: „RTVS si uvedomuje svoju verejnoprávnu úlohu, a preto hlavne stredoškolákom prinesie dramatiku, ktorá je súčasťou povinnej literatúry a často aj maturitných otázok.“

Už 16. marca si tak diváci Trojky budú môcť pozrieť filmovú adaptáciu diela Dobrodružstvo pri obžinkoch,ktorú režíroval Karol Zachar. V tomto filme si hlavné postavy zahrali – Božidara Turzonovová, Emília Vášáryová, Michal Dočolomanský, Oldo Hlaváček, Dušan Jamrich a Ivan Mistrík.

O 2 dni po Dobrodružstvách pri obžinkoch si budú diváci môcť pozrieť Tri gaštanové kone od Margity Figuly. Krátku ukážku si môžete pozrieť na tomto videu:

Tri gaštanové kone

Televízny film, dramatizácia rovnomennej baladickej novely Margity Figuli. Na neveľkom epickom priestore sa rozvíja ľúbostná dráma so zjavným sociálnym pozad…

O diele Keď báčik z Chochoľova umrie sa môžu maturanti čo to naučiť už 20. marca. Knižnú predlohu filmu napísal Martin Kukučín a film zrežíroval Pavol Haspra.

Martin Kukučín – Keď báčik z Chochoľova umrie – Zápletka poviedky

No Description

Okrem vyššie spomenutých si môžu diváci pozrieť aj niekoľko iných diel a to 23. až 27. marca. Trojka nevynechá ani dielo od Pavla Országha Hviezdoslava – Hájniková žena, dielo od Boženy Slančíkovej-Timravy – Ťapákovci či dokonca ani od Ivana Bukovčana – Kým kohút nezaspieva. K legendárnym dielam patrí aj Soiree od Milana Lasicu a Júliusa Satinského.

Lasica a Satinský: Soirée (1968)

SOIRÉE, 1968 (Stretnutie s obecenstvom) záznam predstavenia Divadla na korze účinkujú: M. Lasica, J. Satinský, Z. Kolínska

➡️  Viac článkov o Koronavíruse nájdete na tomto odkaze  ⬅️

Zdroj: omediach.com, rtvs.sk