Sväté prijímanie z jednej lyžice: Aj napriek pandémií koronavírusu sa ľudia nesprávajú zodpovedne

Po celom svete sa opatrenia spojené s koronavírusom každým dňom sprísňujú. No mnoho ľudí to stále nerešpektuje a riskuje tak, že sa nakazí alebo nakazí niekoho iného. Nedávno sme Vás informovali aj o svätej omši v Hronskom Beňadiku, ktorej sa zúčastnila aj verejnosť. Veľmi podobný prípad sa stal aj v Rumunsku, kde kňaz dával veriacim prijímať z jednej lyžice.

 

Uplynulú nedeľu sa na rumunskej spravodajskej stránke objavila fotografia, na ktorej ortodoxný kňaz dáva veriacim prijímať z jednej lyžice. “Mnoho kňazov si neuvedomuje o čo tu ide a faktom je, že od Patriarchátu nedostali žiadne nariadenia a robili to čo vždy. Bude to mať však veľký vplyv. Ak máte na jednom mieste 100 ľudí, pravdepodobnosť, že jeden z nich je nakazený je vysoká,” povedal Bogdan Tanase, riaditeľ Rumunskej lekárskej aliancie. 

https://www.facebook.com/cluj24.ro/posts/126731268909537

Napriek tomu, už 28. februára nariadila Rumunská Ortodoxná Cirkev, že veriaci budú môcť prijímať s vlastnej lyžice počas omše no nebolo to podmienkou. Našťastie deň po zverejnení fotografie sa v krajine zaviedli prísnejšie opatrenia týkajúce sa cirkvi. Odteraz sa sväté omše budú slúžiť iba bez veriacich, ktorí môžu omše sledovať online alebo v televízii.

zdroj: euronews.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Sväté prijímanie z jednej lyžice: Aj napriek pandémií koronavírusu sa ľudia nesprávajú zodpovedne”