Svetlo na konci tunela: 9 pozitívnych správ o pandémii koronavírusu

Black and White Photo of Person Looking at the WindowPexels

V súčasnosti vidíme a čítame samé negatívne správy. Aby bolo jasné: kríza ešte zďaleka neskončila. Existujú však aj dobré správy. Dokážeme to a svet sa nezrúti…

 

Čína uzatvára poslednú nemocnicu určenú pre pacientov s koronavírusom. Pamätáte sa na fotografie špeciálnych nemocníc, ktoré boli postavené takmer zo dňa na deň? V súčasnosti tam evidujú tak málo nových prípadov, že už nie je potrebné ich prevádzkovať.

 

Indickí lekári našli osvedčený liek na koronavírus: Kombináciou účinných látok z lopinaviru, retonoviru, oseltamiviru a chlórfenamínu. Lekári v Indii dosiahli také dobré výsledky, že to odporúčajú ako celosvetový spôsob liečby.

 

Vedci v Erasmus Medical Center tvrdia, že našli protilátku proti koronavírusu: Zatiaľ nie je celkom jasné, čo to znamená a z čoho je vyrobená. Ale existuje nádej, že sa použije ako zbraň proti vírusu.

 

103-ročná obyvateľka Číny infikovaná koronavírusom, bola po 6 dňoch prepustená z intenzívnej starostlivosti a úspešne vyliečená.

 

V Južnej Kórei počet nových infekcií klesá: návrat do normálneho života tak nie je iba v Číne.

 

Klinika Cleveland vyvinula rýchly test, ktorý poskytuje informácie o infekcii už po niekoľkých hodinách (nielen po dňoch, ako to bolo dovtedy).

 

Taliansko je preto tak zasiahnuté vírusom, pretože má v priemere najstarších obyvateľov Európy.

 

Izraelskí vedci oznamujú vývoj vakcíny na koronavírus: výskum prebieha aj v nemeckom meste Tübingen. Konkurencia stimuluje podnikanie a zachraňuje životy. Kanadskí vedci tiež naplno pracujú a dosahujú obrovský pokrok. Ďalší príklad úspešného výskumu v oblasti koronavírusu ukazuje konzorcium biotechnologickej spoločnosti zo San Diega, Duke University a Singapurskej národnej univerzity.

 

Prvý človek z Filipín, ktorý sa nakazil koronavírusom, bol úspešne vyliečený a prepustený z nemocnice.

Buďte zdraví a zostaňte doma!

zdroj: mrgoodlife.net