V Taliansku sa z koronavírusu vyliečil 101-ročný muž. Prežil aj španielsku chrípku a 2. svetovú vojnu!

Podľa dostupných informácii sú pri koronavíruse najviac ohrození starší a chronickí chorí ľudia. S vyšším vekom vzniká aj riziko úmrtia po infikovaní vírusom, no zo sveta prichádzajú aj dobré správy. Informovali sme Vás už o tom, že v Taliansku sa uzdravila 95-ročná žena a dobré správy opäť prichádzajú z Talianska, presnejšie z Rimini.

 

V médiách je 101-ročný muž prezývaný ako “Pán P.”, ktorého do nemocnice v Rimini prijali pred zhruba dvoma týždňami. Minulý štvrtok ho už po uzdravení pustili domov a tak sa môže zaradiť medzi najstarších ľudí, ktorí prekonali koronavírus. “Pán P. to zvládol. Rodina ho vzala domov včera večer. [To nás učí], že aj vo veku 101 rokov nie je naša budúcnosť ešte nie je spísaná,” povedala zástupkyňa starostu Rimini, Gloria Lisi. Sama tvrdí, že jeho “naozaj výnimočné” uzdravenie je “nádejou pre budúcnosť”.

Adriano Del Monte on Twitter

🇮🇹 A 101-year-old man, who survived the Spanish flu pandemic & World War II has now added #COVID19 to the list, after being discharged from hospital in Rimini. Wow! 👏💙 #CoronaUpdate

Zaujímavé je aj to, že Pán P. sa narodil v roku 1919 uprostred pandémie španielskej chrípky. Navyše prežil aj druhú svetovú vojnu a teraz prekonal aj koronavírus! V Taliansku je situácia naďalej kritická a preto je tento príbeh ozaj povzbudzujúci. Podľa talianských úradov je 86% úmrtí v krajine u ľudí starších ako 70 rokov. Môže za to aj populácia, ktorá je považovaná za druhú najstaršiu vo svete – až 23% Talianov je starších ako 65 rokov.

zdroj: forbes.com