Vláda schválila pomoc zamestnancom aj živnostníkom. Dostanú najviac peňazí v histórii SR

Vláda na čele s premiérom Igorom Marovičom dnes predstavila najväčšiu pomoc zamestnancom a živnostníkom v dejinách Slovenskej republiky. Toto opatrenie zahŕňa 7 krokov „Prvej pomoci“ pre živnostníkov a zamestnancov firiem, ktorí sú povinne doma. 

OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti

📈Chceme umožniť ekonomike, aby sa pomaly znovu otvorila a aby sme mali zabezpečené bežné potreby! 📆Od pondelka sa otvoria niektoré obchody, ale za výrazne sprísnených hygienických podmienok. ‼️Tak,…

Vláda tento balík predstavila aj s konkrétnymi nákladmi, ktoré predstavujú 1%  HDP na mesačnej báze, čo je 1,5 miliardy eur. Tieto opatrenia budú postupne prijímané budúci týždeň. Prijaté bude aj opatrenie týkajúce sa zamestnancov a preplatenia 80% ich aktuálneho platu zo strany štátu. Bude sa to týkať zamestnancov firiem, ktoré sú povinne zatvorené. Financovanie podnikateľov bude kryté bankovými zárukami vo výške 500 miliónov eur mesačne.

Rodičom na OČR a zamestnancom, ktorí sú povinne v karanténe bude štát poskytovať 55% ich hrubej mzdy. V súvislosti s tým je posunutá platba preddavkov z dane z príjmy pre zamestnávateľov, ktorým klesla tržba o viac ako 40%.

Richard Sulík podotkol: „Nie sú to všetky opatrenia, budeme predstavovať ďalšie možno desiatky drobnejších opatrení, o to presnejšie cielených.“

Cieľom opatrení o preplácaní 80% platu je udržanie pracovných miest. Premiér spomenul, že platy budú kryté zamestnancom ak nie sú vo výpovednej lehote. Minister práce dodal, že zamestnávateľov to nebude stáť nič. Krajniak tvrdí, že aktuálny počet nepracujúcich zamestnancov a SZČO je približne vo výške jedného milióna.

Všetky spomenuté opatrenia budú podľa premiéra prijaté v utorok, v skrátenom legislatívnom konaní.

OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti

‼️PRVÁ POMOC ZAMESTNANCOM, FIRMÁM A SZČO ‼️ Toto je ďalší balík opatrení na pomoc zamestnancom, firmám a SZČO!🤝

Security Check Required

No Description

Zdroj: ta3.com, aktuality.sk

zdroj titulnej foto: facebook olano